aktualizacja 

Ostatnia wola Seana Connery'ego spełniona. Prosił o to tuż przed śmiercią

156

Przed swoją śmiercią Sean Connery powiedział, że chciałby, aby jego prochy zostały rozrzucone na Bahamach oraz w Szkocji. Początkowo, ze względu na pandemię, nie można było spełnić jego ostatniej woli. Teraz jednak rodzinie gwiazdora wreszcie się to udało.

Ostatnia wola Seana Connery'ego spełniona. Prosił o to tuż przed śmiercią
Sean Connery (Licencjodawca, AKPA)

Rodzina Sir Seana Connery'ego po raz ostatni przywiozła go do jego ukochanej Szkocji. W czwartek 25 sierpnia jego żona, syn oraz wnuczka rozrzucili prochy aktora w jego ojczyźnie. Tego samego dnia Connery obchodziłby 92 urodziny.

Sean Connery wrócił do ojczyzny

Zamierzamy sprowadzić Seana z powrotem do Szkocji – to było jego ostatnie życzenie. Chciał, aby jego prochy zostały rozrzucone na Bahamach, a także w jego ojczyźnie - mówiła Micheline Roquebrune tuż po śmierci aktora.

Wdowa po aktorze powiedziała, że jego ulubionym zajęciem była gra w golfa. Miała nadzieję, że rodzinie uda się pojechać do Szkocji i rozrzucić prochy właśnie na polu golfowym. "Mam nadzieję, że rozrzucę je na polu golfowym w Szkocji, ponieważ zawsze uwielbiał tam grać" - mówiła.

Sean Connery, a właściwie sir Thomas Sean Connery urodził się 25 sierpnia 1930 roku w Edynburgu. Pochodził z biednej rodziny - jego ociec był kierowcą, a matka sprzątała. W wieku 9 lat podjął pierwszą pracę zarobkową, a szkołę porzucił gdy miał zaledwie 13 lat.

W wieku 16 lat zaciągnął się do marynarki, ale szybko odkrył, że wojsko go nie pociąga. Przez kolejne lata, żeby się utrzymać, imał się różnych zajęć. Pracował m.in. przy produkcji trumien, był ratownikiem na basenie, ochroniarzem i pomocnikiem mechanika w drukarni. W wieku 19 lat został nagim modelem w Edinburgh Art College.

Zajmował się także modelingiem i kulturystyką, a w 1961 roku wygrał casting do roli Jamesa Bonda, pokonując m.in. Rogera Moore'a. W 1962 do kin trafił pierwszy film z jego udziałem - "Doktor No". Produkcja okazała się kasowym hitem i do dziś uznawana jest za jedną z najlepszych części serii. Oprócz występów w filmach o Jamesie Bondzie Sean Connery zagrał w takich produkcjach jak: "Morderstwo w Orient Expressie", "Imię róży",, "Rycerz Króla Artura", czy "Nietykalni". Rola w tym ostatnim przyniosła mu Oscara i Złoty Glob.

Po 80 urodzinach zrezygnował z aktorstwa. W 2012 użyczył głosu do animacji "Sir Billi" oraz był narratorem w "Ever to Excel", który był ostatnim filmem z jego udziałem. Zmarł 31 października 2020 roku na Bahamach.

Zobacz także: Agnieszka Woźniak-Starak o starzeniu się z godnością
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić