KME,MFE| 
aktualizacja 

Transferowa rewolucja. Dziennikarka przechodzi z Polsatu do TVP

3

Urszula Rzepczak po ośmiu latach współpracy rozstaje się z Polsatem i wraca do TVP. Korespondentka zmienia barwy telewizyjne i zastąpi w TVP Magdalenę Wolińską-Riedi.

Transferowa rewolucja. Dziennikarka przechodzi z Polsatu do TVP
Urszula Rzepczak wraca do swojej dawnej stacji (Polsat)

Informację o transferze Urszuli Rzepczak podają Wirtualne Media. Jak dowiedział się serwis, dziennikarka swoją obecną rolę w Polsacie będzie pełnić do końca kwietnia br. Zastąpi wtedy Magdalenę Wolińską-Riedi na stanowisku korespondentki Telewizji Polskiej we Włoszech. Ta została zawieszona pod koniec stycznia br. po opublikowaniu kontrowersyjnego wpisu na Twitterze.

Jak zauważają WM, kilka lat temu, w 2014 roku, to właśnie Magdalena Wolińska - Riedi zastąpiła w stacji Telewizji Polskiej w Rzymie Urszulę Rzepczak, która stamtąd pracowała dla Telewizji Polskiej od 2005 roku. Teraz rolę się odwrócą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: W TVP Info aż zamilkli. "Coś obrzydliwego"

Urszula Rzepczak po wielu latach wraca do TVP

Urszula Rzepczak wraca więc po latach do Telewizji Polskiej i to na korzystniejszych niż dotychczas warunkach finansowych współpracy. - Zaproponowano jej o wiele wyższe wynagrodzenie - powiedziała cytowanemu serwisowi osoba wtajemniczona w kulisy transferu.

Urszula Rzepczak była związana z Polsatem od 1995 do 2004 roku i do tej pory od 2015 roku. Wcześniej współpracowała z Telewizją Polską. Jak podają Wirtualne Media, Polsat w związku z odejściem swojej dotychczasowej korespondentki najprawdopodobniej całkowicie zrezygnuje ze swojego stałego wysłannika z Włoch.

Magdalena Wolińska - Riedi zawieszona za tattling

Nie wiadomo, jak potoczy się telewizyjna przyszłość Magdaleny Wolińskiej - Riedi, która pod koniec stycznia została odsunięta od obowiązków antenowych w TVP po tym, jak na Twitterze zamieściła następujący wpis: "Czyli stygmatyzujemy cały rosyjski naród za szaleństwo Putina i spółki. Chyba tylko my Polacy, którzy wyssaliśmy nienawiść z mlekiem matki, możemy to tak interpretować".

Choć szybko przeprosiła, tłumacząc, że dała się ponieść emocjom i zapewniając, że "swoimi działaniami tu na obczyźnie chce służyć Polsce", TVP zawiesiła dziennikarkę.

"Spółka jest oburzona tweetem Magdaleny Wolińskiej-Riedi, w którym dziennikarka uznaje Polaków za rusofobów i germanofobów. W Telewizji Polskiej nie ma miejsca na słowa, które godzą w polską rację stanu" - napisano w oświadczeniu. Stacja przyznała też, że Wolińska-Riedi swoją wypowiedzią stała się częścią rosyjskiej propagandy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić