Taką emeryturę ma Jerzy Połomski. Na scenie spędził niemal 60 lat

1283

Wielki artysta Jerzy Połomski ze względu na problemy zdrowotne przed wakacjami trafił do domu opieki w Skolimowie. Za miesięczny pobyt w ośrodku trzeba zapłacić kilka tysięcy. Czy emerytura muzyka wystarczy na opłaty?

Taką emeryturę ma Jerzy Połomski. Na scenie spędził niemal 60 lat
Jerzy Połomski ze względu na problemy zdrowotne przed wakacjami trafił do domu opieki w Skolimowie. (AKPA)

Twórca legendarnych przebojów takich jak: "Bo z dziewczynami", "Cała sala śpiewa z nami", czy "Daj" od jakiegoś czasu zmaga się z poważnymi problemami z pamięcią. Sąsiedzi Połomskiego zdradzili, że w ostatnim czasie stan zdrowia 88-letniego muzyka zaczął się pogarszać.

Z racji tego, że Jerzy Połomski nie ma żony ani dzieci artysta zdecydował, że zamieszka w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Trafił tam ponad miesiąc temu.

Zobacz także: Połomski Jerzy Bo z Dziewczynami 1978

Jak dowiedział się "Super Express" Jerzy Połomski ma bardzo niewielką emeryturę, która nawet nie starcza na dom opieki. Muzyk, który na scenie spędził niemal 60 lat, pobiera zaledwie niecałe 1600 zł emerytury.

Jak to możliwe, że są w naszym kraju osoby, które dostają na starość 350 miesięcznie? Serce się kraje. Ja i tak mam szczęście, bo dostaję 1500 zł - zdradził kilka lat temu Jerzy Połomski.

Uwzględniając waloryzację, świadczenie artysty do dzisiaj wzrosło o kilkadziesiąt złotych.

Skromna emerytura nie wystarcza na opłacenie domu opieki w Skolimowie. Jak informował ostatnio "Super Express" miesięczny koszt utrzymania jednego podopiecznego w tym ośrodku wynosi niemal 6 tys. zł. Połomski dostaje także niewielkie tantiemy, gdyż sam nie pisał tekstów piosenek.

Jak donosi "Super Express" Jerzy Połomski żył oszczędnie i zgromadził pewne oszczędności, które pozwalają na pokrycie kosztów domu opieki.

Zobacz także: Trojanowska na pogrzebie Kory: "Byłyśmy koleżankami. Chciałyśmy złamać system"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić