o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ola Kowalczyk
|

"Wiadomości" nie darowały TVN. Uderzyły w Wellman dawnym nagraniem

30
Podziel się

Dostało się Dorocie Wellman we wtorkowym wydaniu "Wiadomości". Nagranie sprzed lat miało skompromitować gwiazdę TVN, która będzie prowadzić szkolenia z seniorami w Opolu. O co to zamieszanie?

"Wiadomości" nie darowały TVN. Uderzyły w Wellman dawnym nagraniem
Edyta Lewandowska, gospodyni "Wiadomości" TVP (Kadr z TVP)
bECksled

Kilka dni temu Andrzej Morozowski, a teraz Dorota Wellman znaleźli się na celowniku TVP. Redakcja "Wiadomości" nie miała żadnych skrupułów, by uderzyć w dziennikarkę TVN, która swoją telewizyjną karierę przed laty zaczynała na Woronicza. Powód? Kontrowersje wokół organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu szkolenia, podczas którego seniorzy będą się uczyć obsługi smartfonów. Wielkie emocje wzbudzają koszty programu adresowanego dla osób powyżej 50. roku życia.

Na cykl szkoleń dla 60 osób, które obejmują 20 godzin indywidualnej nauki z trenerem, jednodniowe warsztaty w 10-osobowych grupach, a w finale spotkanie motywacyjne z Dorotą Wellman, WUP przeznaczy 700 tys. złotych. Większość tej kwoty będzie finansowana ze środków unijnych (nieco ponad 658 tys. zł), 40 tys. wyłoży Urząd Pracy. Z pewnością wokół szkolenia, którego zasadność trudno kwestionować, nie byłoby tego szumu, gdyby nie udział gwiazdy "Dzień dobry TVN".

bECkslef
Zobacz także: Nowe twarze TVP

Przeszkolenie każdego uczestnika warsztatów pochłonie ponad 10 tys. zł.

"Dużo? Według samorządowców z Koalicji Obywatelskiej to prawdziwa okazja. Tym bardziej że szkolić będzie gwiazda TVN" - ironizowała Edyta Lewandowska, która prowadziła wtorkowe wydanie "Wiadomości" TVP.
bECkslel

W materiale "Kosztowny zbytek" Marcin Szypszak udowadniał, że wprowadzenie seniorów w meandry technologii wcale nie jest potrzebne. Już pierwsza napotkana przez niego osoba w ulicznej sondzie potwierdziła tę tezę. Jednak największe wątpliwości redaktora wzbudziło zaproszenie do współpracy dziennikarki TVN.

"Biorąc pod uwagę kryteria, dla wielu wybór Wellman jest zaskakujący" - frasował się Marcin Szypszak.

Żeby jeszcze lepiej zobrazować te obawy, widzom "Wiadomości" pokazano fragment programu "Miasto kobiet", gdzie z ust Wellman pada niecenzuralne słowo na literę "k". Jak wiadomo, w przeciwieństwie do prezesa Orlenu, Daniela Obajtka, Dorota Wellman nie ma zespołu Tourrette'a, którym taką ekspresję można by usprawiedliwić. Zdaniem TVP popularna dziennikarka jest więc zdyskredytowana, tak jak i całe szkolenie. Przekonywał o tym zresztą także ekspert "Wiadomości" Adrian Stanowski z serwisu Gazeta Polska Codziennie. Publicysta celowo użył słowa, które ma pejoratywny wydźwięk i budzi jednoznaczne, negatywne skojarzenia.

bECkslem
"Cały program jest wyprowadzaniem pieniędzy. To jest następna wersja programu Emp@tia. Przypomnijmy, że za rządów PO budowano portal dla bezdomnych za 50 mln zł - mówił Stanowski.

Co ciekawe, wspomniany portal Emp@tia do dziś działa pod egidą Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. O tym jednak publicysta z zaprzyjaźnionych z rządem mediów nawet się nie zająknął.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECksleG
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(30)
.....
4 miesiące temu
PO dalo 50 milionow na portal dla bezdomnych i juz wiadomo skad bezdomny mial na mercedesa dla Tadzika.
Wojciech
4 miesiące temu
Wellman jest z kasty uprzywilejowanej w Polin. Jak każda góralka ze wzgórz Golan.
Wojciech
4 miesiące temu
Wellman jest z kasty uprzywilejowanej w Polin. Jak każda góralka ze wzgórz Golan.
bECksleH
Wojciech
4 miesiące temu
Wellman jest z kasty uprzywilejowanej w Polin. Jak każda góralka ze wzgórz Golan.
Edward.S
4 miesiące temu
Spokojnie Poskie.... Nic nie będę komentować bo Pan Bóg was za to wszystko rozliczy .Nas za nasze a was za wasze ..Oj będzie gorąco...
Olka
4 miesiące temu
Cytuję ..Z pewnością wokół szkolenia, którego zasadność trudno kwestionować, nie byłoby tego szumu, gdyby nie udział gwiazdy "Dzień dobry TVN",,. ...Żeby nie ta Dorota to trudno by było kwestionować...śmieszne jedyne powyżej i jeszcze do tego nieco wyzej765 czy 675 czy tam tylko ...a szkolenie jednej osoby obsługi smartfona wyniesie nieco 10.000 tysi. No urzekające...A tej opasłej jeszcze mało spijania śmietanki to jeszcze będą kosić kasę jak ta lala... wprawdzie może nie na wnuczka ale na Wellman i to nie babcie ale urzad i Unię europejską...a głupcy się na to złapią.Zenada
Dorota.W
4 miesiące temu
T-fałsz-N
Wieniek
4 miesiące temu
Nie dajcie zniszczyć TVN.Już nie długo TVN będzie można oglądać tylko na smartfonach ale to może i dobrze bo będą bliżej ludzi
Prawda
4 miesiące temu
TVP to dno
Tadam
4 miesiące temu
Tvp to dno dziennikarstwa jedyne co robia to próbują zdyskredytowac tvn ktore pokazuje nieporadnosc korupcje i obłude polskiego rzadu
TVN to *****
4 miesiące temu
Wellman i Morozowski od paru dni są na celowniku TVP ! A TVP jest na celowniku takich mętnych postaci jak tylko zmieniło się kierownictwo z PO-wskiego na PIS-owski tzn. kilka lat !!! Gdzie tu symetria ?
Gal Anonim
4 miesiące temu
Pani Welman za mało zarabia w TVN, więc musi dorobić na szkoleniach
Nnnnn
4 miesiące temu
A kim ta baba jest żeby szkoleni o smarfonach przeprowadzać.... Informatykiem... Jaja następna której się wydaje że wszystkie rozumy pozjadała.... To jest to samo jak by prowadziła szkolenie z zakresu zdrowego żywienia..... Normalne jaja
bECkslez
Ona
4 miesiące temu
TVP nic by nie mówiła jak by tyle kasy wpłynęło do jednego gościa z Torunia, a tak, to nie mogą przeboleć tego.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić