o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
bELAzRGt
Wróć na

Cała prawda o życiu w korpo. Wymowne fotki

43 reakcje
0
0
43
Podziel się
1 z 11
Byle zasnąć
Byle zasnąć
(REUTERS/Jason Lee/Forum, Jason Lee)
0
0

Kultura korporacyjna w Chinach przyjmuje za coś normalnego, że pracownik biurowy może sypiać w miejscu pracy. Szczególnie widać to w sektorze nowych technologii. Start-upy nie nadążają zatrudniać nowych pracowników, więc dostępne zasoby ludzkie wykorzystuje się do maksimum.

Dai Xiang, jak ujął to reporter Reutera, "przespał drogę na szczyt”. Gdy ten 40-letni pekińczyk zaczynał pracę jako inżynier na 72-godzinnych zmianach, regularnie sypiał na podłodze w swojej firmie. Po 15 latach takiej pracy i przyzwyczajenia ciała do odpoczynku na dowolnej płaskiej powierzchni, zdobył wystarczające środki, by uruchomić własną firmę

Na zdjęciu powyżej Ma Zhenguo, inżynier systemów komputerowych w RenRen Credit Management Co. zasnął po 18-godzinnym dniu pracy w swoim biurze w Pekinie.

43
0
0
bELAzRGT
KOMENTARZE
(43)
.
5 lata temu
Trudno panować nad myślami. Za dnia bardzo trudno. Ale tuż przed położeniem się spać mamy minutę, która wystarczy na przejęcie kontroli: w ten sposób łączymy się z naszą częścią energetyczną, nazwijmy ją dublerem, aby poprosić ją o rozwiązanie naszych problemów. Czy to coś w rodzaju modlitwy? Nie. Jest to relacja, przy czym należy całkowicie przekazać stery naszemu drugiemu ja. Noce do tego służą. Noc nie tylko pozwala wymazać niepożądane potencjalne możliwości, ale także nadaje kierunek naszym myślom dnia następnego.
.
5 lata temu
. A w jaki sposób przyswoimy tę informację? W fazie snu paradoksalnego, gdy śpimy najgłębiej, a jednocześnie aktywność naszego mózgu jest największa, dochodzi do wymiany informacji między ciałem energetycznym i korpuskularnym. Właśnie ta wymiana pozwala uporządkować przyszłość stworzoną w ciągu dnia, dzięki czemu następnego dnia pamięć człowieka jest już przeobrażona. Coś takiego! Wymiana zachodzi poprzez płyny w ciele. Właśnie ta ciągła wymiana informacji rodzi instynkt przetrwania oraz intuicję. Tworzymy potencjalne wydarzenia we własnych myślach? Tak. Kiedy na przykład myślę o katastrofie, ta potencjalna możliwość już się wpisuje w przyszłość, moją lub cudzą. Zatem wniosek jest następujący: ?Nie myśl o robieniu drugiemu tego, o czym nie chciałbyś, by drugi myślał, że robi tobie?. Nie jest to prawo moralne ani filozoficzne, tylko fizyczne. Trudno panować nad myślami. Za dnia bardzo trudno. Ale tuż przed położeniem się spać mamy minutę, która wystarczy na przejęcie kontroli: w ten spo
.
5 lata temu
Pozornie nie na temat, ale warto zapoznać się z tą teorią, teorią dublowania czasu. Daje wiele do myślenia: Sprawa jest rzeczywiście fascynująca! Oto wywiad z Maletem: La Vanguardia: Czy pana teoria jest uznawana przez naukę? Jean-Pierre Garnier Malet: Szanowany periodyk Amerykańskiego Instytutu Fizyki w Nowym Jorku oraz jego komitet naukowy nadały jej moc obowiązującą publikując ją w 2006 roku, gdyż pozwala ona, po pierwsze, przewidzieć, a po drugie wyjaśnić fakt trafiania planetoid do Układu Słonecznego. Chce pani, żebym wytłumaczył zastosowanie prawa o dublowaniu się czasu? Tak, ale prościutko. Mamy dwa różne czasy jednocześnie: sekundę w czasie świadomym i miliardy sekund w czasie nieuchwytnym. W tym drugim możemy robić rzeczy, których doświadczanie przeniesiemy następnie do czasu świadomego. I w dodatku nie zdajemy sobie z tego sprawy? Właśnie. Otrzymuję natychmiastową syntezę procesu myślowego przeprowadzonego w drugim czasie, chociaż go nie pamiętam. Tak właśnie funkcjonuje cza
bELAzRGX
?
5 lata temu
To jest chore! Dlaczego oni sie na to godza i nie strajkują?
51
5 lata temu
masakra!!!
Mira
5 lata temu
Nie epatujmy się Chinami w Polsce co prawda nie śpimy w pracy ale jesteśmy wykorzystywani totalnie. Pracuję 8 godz, odbieram 60-90 tel. najczęściej niezadowolonych klientów. obrzucają nas wyzwiskami. Firma daje mi 50 min przerwy , której nie mogę wykorzystać zgodnie z moimi potrzebami. Decydują kiedy mam ją wykorzystać- jak jest kolejka nie można . 50 osób zalogowanych na przerwie max 3. Jak chcesz do toalety musisz prosić o pozwolenie. Na obsługę kl. masz 1 min po zakończeniu rozmowy.Przesyłają codziennie tabelki ilu klientów obsłużyłeś, jak długo rozmawiałeś, czy zaproponowałeś nowe usługi. Czy obroniłeś rezygnację z niechcianych i wciskanych na siłę usług. Jak klientowi kończy się umowa musisz podwyższyć rachunek. Jeżeli zostawisz na dotychczasowym poziomie nic nie zapłacą, jak obniżysz odliczą od twojej prowizji.Musisz tłumaczyć nieuczciwe działania firmy. Bez przerwy wyświetlają komunikat, że minęło 30 sek na zakończenie sprawy. Na koniec wyślą do wkurzonego klienta ankietę .
gramanazi
5 lata temu
"poszło po najmniejszej linii oporu" - nie ma takiej linii :) (Jest linia najmniejszego oporu, ale nie najmniejsza linia oporu). Pozdro gimby!
gość
5 lata temu
chore to jest
Koliber
5 lata temu
Nawet 8h dziennie przez 5 dni w tygodniu to jest współczesne niewolnictwo. Przecież człowiek po tych 8h w pracy + dojazd + jakieś zakupy jest tak zmęczony, że nie ma na nic siły tylko idzie w kimę albo ogląda jakiś serial tępo patrząc w monitor. Jedynie w weekend można trochę pożyć ale 2 dni tak szybko mijają, że zanim człowiek się obejrzy to już jest znowu poniedziałek...Nie trzeba pracować 18h na dobę żeby być niewolnikiem i żeby życie uciekało przez palce, wystarczy 8h...szczególnie jak się ma typowo korporacyjne odmóżdżające zadania...Szwecja poszła po rozum do głowy i powoli wprowadza 6h dzień pracy.
user151
5 lata temu
Fajne, chciałbym tak pracować
informatyk
5 lata temu
Też kiedyś tak żyłem. Praca po 14-16 godzin dziennie, po powrocie do domu zostawał czas tylko na szybką obiadokolację (i tak nie miałem apetytu), szybki prysznic i szybki sen (ok. 5 godzin). I tak przez cały tydzień, często z sobotami. Po czymś takim niedziela była przeznaczona tylko na uzupełnienie braku snu i jakiś prosty porządek w domu czy jakieś szybkie zakupy. A gdy przychodził czas urlopu, na który szef wykopywał na siłę - człowiek był tak przyzwyczajony do zwiększonego tempa pracy, że przez te cztery tygodnie nie wiadomo było, co ze sobą zrobić. A potem znów trzeba się było wdrożyć do pracy. Dziś już tam nie pracuję, mam nieco spokojniejszy etat, za mniejszą kasę, jednak bez wyścigu szczurów i z mnóstwem czasu dla rodziny i na własne hobby. Jednak te 10 poprzednich lat zrobiły swoje, zyskałem wadę wzroku, nadciśnienie, arytmię i problemy z błędnikiem, raz miałem też zawał. W imię czego to wszystko było?
k71
5 lata temu
Nie wiem jak się ma pracowitość i sumienność w realiach chińskich ale te głupoty może faktycznie powinny być kierowane do dalekiego wschodu? Pracowałem w takim molochu i wiem, że wszyscy, którzy chcieli coś osiągnąć i nie być dupolizami i "poprawnymi politycznie" na potrzeby korporacji, to się z nich ZWALNIALI!!! Reszta to? nie będę używał epitetów. To nie są normalne warunki pracy, tylko niewolnictwo 21 wieku, wymysł i przymus chorych umysłów w chorych i patologicznych czasach.
polonista
5 lata temu
po najmniejszej linii oporu ?????? Mówi się po linii najmniejszego oporu!!!!! Znowu analfabeci przy klawiaturze
bELAzRGP
Ja
5 lata temu
Przerażające... :(
bELAzRGB
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Pogrzeb księcia Filipa. Rodzina i naród opłakują jego odejście

Ludzie zebrani przed zamkiem Windsor oddawali cześć zmarłemu księciu Filipowi. Mąż królowej Elżbiety miał 99 lat, przez 73 lata był mężem brytyjskiej monarchini.
9.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Znani żegnają wielkiego artystę

W sobotę 10 kwietnia w Łodzi rozpoczął się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość ma charakter państwowy. Na ceremonii pojawiło się wiele znanych osobistości, chcących pożegnać wielką postać polskiej sceny muzycznej.
bELAzRGC
8.

Miss Polski 2020 w niecodziennej roli. Zobacz galerię zdjęć

Nietypową niespodziankę z okazji tegorocznego Dnia Kobiet przygotowała Śląska policja. Na jej stronie internetowej pojawiła się galeria z sesji zdjęciowej z Miss Polski 2020. Anna-Maria Jaromin zmierzyła się z testem sprawności fizycznej. Najpiękniejsza Polka zachęcała w ten sposób kobiety do wstąpienia w szeregi policji.
7.

Tak wyglądał Paulo Sousa. Zobacz jak zmieniał się selekcjoner polskiej kadry

Paulo Sousa został zaprezentowany jako nowy selekcjoner polskiej kadry. Portugalczyk ma za sobą bogatą przeszłość, zarówno jako szkoleniowiec, jak i piłkarz. Zobaczcie jak nowy trener Polaków zmieniał się przez lata.
6.

Wybory w USA. Euforia na ulicach. Tak świętuje Ameryka

Joe Biden pokonał Donalda Trumpa w walce o fotel prezydenta USA. Zwolennicy kandydata Demokratów zaczęli już oficjalnie świętowanie.
bELAzRGD
5.

Wybory Prezydenckie w USA 2020. Tak głosuje Ameryka! Beyonce, Lovato

Wybory w USA 2020. Na kogo głosowały wielkie gwiazdy w Ameryce? Choć większość znanych celebrytów, a także sław Hollywoodu deklaruje chęć oddania głosu na demokratę Joe Bidena, to jednak wśród nich zdarzają się osoby, które zagłosowały na Donalda Trumpa - jak choćby raper Lil Wayne. Do wzięcia udziału w wyborach gwiazdy zachęcały w social mediach. "Te wybory są zbyt ważne. To coś więcej niż tylko polityka..." - apelowała do fanów Jennifer Lopez.
4.

Donald Trump - od milionera do prezydenta

Donald Trump w 2016 roku został 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jednak przez wiele lat znany był jako miliarder i jeden z barwniejszych biznesmenów Nowego Jorku. Kupił linie lotnicze, założył agencję modelek i organizował konkursy piękności. Wystąpił w wielu filmach i serialach, napisał kilka książek, prowadził własny program o biznesie i reklamował największe koncerny świata. Jest zapalonym fanem sportu i wrestlingu.
bELAzRGE
2.

Strajk Kobiet. Cały internet się śmieje! Najlepsze hasła z protestów

Od 22 października w całej Polsce nieprzerwanie trwają protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Coraz więcej osób pojawia się na manifestacjach z transparentami. Poza klasycznymi sloganami widnieją na nich również niezwykle kreatywne hasła z humorem. Oto najlepsze transparenty, jakie pojawiły się na protestach w całej Polsce.
1.

Strajk Kobiet. Tłumy na ulicach polskich miast. Jesteśmy na miejscu

W środę w różnych miastach Polski odbywa się kolejna odsłona Strajku Kobiet. Organizatorzy protestów namawiali kobiety, by tego dnia nie iść do pracy. W Warszawie i w Łodzi już rozpoczęły się demonstracje. Nasi redaktorzy są na miejscu i na bieżąco relacjonują, jak przebiegają protesty.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić