Adam Dudkiewicz| 

Co zrobić, żeby nie swędziało, kiedy komar upuści krwi

13
1/8

1. Olejki eteryczne

1. Olejki eteryczne
(iStock.com)
0
0

Po ostatnich ulewach i wysokiej temperaturze wysyp komarów mamy gwarantowany. I mimo usilnych prób obrony, także kilka swędzących ugryzień. Co zrobić, żeby sobie pomóc? Można użyć np. olejku z drzewa herbaty, lawendy czy kokosa. Jeśli zaaplikuje się je odpowiednio szybko, zapobiegną puchnięciu. A co jeszcze? Oto naturalne metody na ugryzienia.

2/8

2. Miód

0
0

Jeśli nie przeszkadza ci lepkość tej substancji, to może ona pomóc w przypadku ugryzienia. Miód działa przeciwzapalnie, a swędzenie uczyni mniej uciążliwym.

3/8

3. Mleko i woda

0
0

Należy wymieszać odtłuszczone mleko z wodą, nasączyć tą mieszanką cienki materiał i przyłożyć do miejsca ukłucia. Ten zabieg powinien ukoić zaognione miejsce.

4/8

4. Sok z cytryny

0
0

Ta antybakteryjna ciecz łagodzi miejsca ukłuć i ma właściwości antybakteryjne. Jednak musisz uważać, nie wolno wychodzić z nasmarowaną skórą na słońce.

5/8

5. Bazylia

0
0

Ta przyprawa nie przydaje się jedynie w kuchni. Liście bazylii zawierają kamforę, która wywołuje uczucie chłodu. Przyłóż kilka listków w miejsce ukłucia.

6/8

6. Lód

0
0

Kostka lodu obkurcza naczynia krwionośne i zmniejsza wielkość urazu. Należy aplikować od razu po szarży komara.

7/8

7. Torebka z herbatą

0
0

Po zaparzeniu, należy schłodzić torebkę i przyłożyć w swędzące miejsce. Poza miłym zapachem, po ciele rozleje się uczucie ulgi.

8/8

8. Ocet winny

0
0

Ocen ma charakter lekko kwasowy. Dzięki temu zmniejsza poziom swędzenia. Możesz albo zaaplikować to od razu na ranę, albo wlać dwie, trzy szklanki do ciepłej kąpieli.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić