Niezwykłe odkrycie w Jerozolimie. Pochodzi z czasów Jezusa Chrystusa

35
1/4

Archeolodzy odkryli targ z czasów Jezusa Chrystusa

Archeolodzy odkryli targ z czasów Jezusa Chrystusa
(Getty Images)
0
0

W Jerozolimie dokonano niezwykłego odkrycia. Na terenie starego miasta znaleziono artefakty, które mogły pochodzić ze starożytnego targu. W tamtym miejscu mógł się przechadzać nawet Jezus Chrystus.

2/4

Targ znajdował się na terenie dolnej Jerozolimy

0
0

Wykopaliska, miały miejsce w Parku Narodowym w Jerozolimie. Osłoniły szereg odważników do oraz blaty stołów. Znalezione przedmioty wskazują, że w tamtym znajdował się tętniący życiem rynek.

3/4

Znaleziono przedmioty potrzebne do pomiarów

0
0

Badacze zauważyli, że odnalezione stoły były idealne do sprzedaży na rynku. Każdy miał wgłębienia, które mogły pomóc w pomiarze płynów. Odpływ na dole można zatkać palcem, napełnić jakąś cieczą, a po zdjęciu palca można było ją spuścić do pojemnika, określając w ten sposób objętość pojemnika.

4/4

Odkrycie jest unikatowe

0
0

-To rzadkie znalezisko. Takie kamienne artefakty były bardzo popularne w Jerozolimie podczas epoki Drugiej Świątyni [epoki]. Jednak jak dotąd wykopaliska w Jerozolimie ujawniły tylko dwie podobne szale, które były używane do pomiarów - jedną w wykopaliskach w dzielnicy żydowskiej, a drugą w wykopaliskach Shuafat w północnej Jerozolimie - powiedział gazecie Jerusalem Post prof. Ronny Reich, który bada odkrycie.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić