1,5 mln wyświetleń. Macron był wściekły. Wszystko się nagrało

463

Niecodzienne sceny rozegrały się na spotkaniu przedstawicieli Unii Europejskiej oraz Unii Afrykańskiej. Minister spraw zagranicznych Ugandy kompletnie zignorował szefową Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen, witając się tylko z szefem Rady Europejskiej Charlesem Michelem i prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. To nie spodobało się francuskiemu przywódcy, który zwrócił uwagę ugandyjskiemu politykowi.

1,5 mln wyświetleń. Macron był wściekły. Wszystko się nagrało
Szef MSZ Ugandy Odonga Jeje Abubakar (drugi od lewej) zignorował szefową KE Ursulę von der Leyen. Od prawej: prezydent Francji Emmanuel Macron, szef Rady Europejskiej Charles Michel (Twitter)

Podczas szczytu Unia Europejska-Unia Afrykańska gości witali Ursula von der Leyen, Charles Michel oraz Emmanuel Macron. Szerokim echem w mediach odbiło się zachowanie szefa MSZ Ugandy. Odonga Jeje Abubakar zignorował szefową KE i skierował się od razu w stronę Charlesa Michela. Następnie podszedł do Emmanuela Macrona.

Ugandyjski polityk zignorował szefową KE. Uwagę zwrócił mu prezydent Francji

Media społecznościowe obiegło nagranie z nietypowej sytuacji. Na filmie widać, że Ursula von der Leyen była bardzo zdziwiona obrotem sprawy. Sytuację postanowił uratować Emmanuel Macron.

Nietypowa sytuacja na szczycie UE-UA. Szef MSZ dostał reprymendę od Macrona

Prezydent Francji zwrócił uwagę Abubakarowi, że nie może nie przywitać się z szefową Komisji Europejskiej. Dopiero po jego reprymendzie szef MSZ Ugandy odwrócił się do Ursuli von der Leyen. Minister nie uścisnął jednak dłoni europejskiej polityk, a jedynie zamienił z nią kilka słów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obejrzyj także: "PiS ograny podwójnie". Paweł Rabiej ostrzega europosłów Kaczyńskiego

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić