10-letni Szymon uratował siostrę. Dziewczynka zakrztusiła się ciastkiem

7

Bohaterski 10-latek uratował swoją 12-letnią siostrę, która zakrztusiła się ciastkiem. Gdy chłopiec zauważył, że dziewczynką nie ma kontaktu natychmiast wybrał numer alarmowy i powiadomił o zdarzeniu służby ratunkowe. Postawa chłopca to nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

10-letni Szymon uratował siostrę. Dziewczynka zakrztusiła się ciastkiem
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Do zdarzenia doszło we wtorek, 5 lipca br. przed południem w Tarnowie. Do dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęła informacja od 10-letniego chłopca, który poinformował, że jego 12-letnia siostra zadławiła się ciastkiem podczas jedzenia. 10-letni Szymon był przerażony.

Chłopiec przekazał, że nastolatka dziwnie się zachowuje i nie można się z nią porozumieć. Na miejsce natychmiast został wysłany Zespół Ratownictwa Medycznego, a dyżurny tarnowskiej komendy skierował na miejsce patrol policji.

Zespół medyczny zastał dziewczynę przytomną, oddychającą. Ratownicy podjęli jednak decyzję o przetransportowaniu jej do tarnowskiego szpitala na przeprowadzenie kolejnych badań - relacjonuje rzecznik policji w Tarnowie.

Postawa godna pochwały!

Patrol policji przeprowadził rozmowę z 10-letnim Szymonem, który opowiedział co się wydarzyło. Zareagował prawidłowo, widząc zagrożenie wykręcił numer alarmowy 112, wykonywał polecenia dyżurującego ratownika i czekał na przybycie służ ratunkowych. W tym momencie do domu wróciła matka dzieci, której policjanci przekazali niezbędne informacje o tym, co się wydarzyło. Kobieta natychmiast udała się do szpitala, do którego trafiła jej córka.

W tym przypadku wszystko skończyło się szczęśliwie, ponieważ zachowanie 10-letniego Szymona było prawidłowe. Jego przytomność, opanowanie i prawidłowa reakcja zasługują na pochwałę - podkreśla policja.

Podstawową zasadą pierwszej pomocy w przypadku zakrztuszenia się jest zachowanie spokoju i natychmiastowe wezwanie pogotowia. Numer telefonu to 999 lub 112.

Zobacz także: Policjant uratował życie mężczyzny. Nagranie reanimacji w autobusie miejskim w Warszawie
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić