Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

100 tys. ton odpadów na nielegalnym składowisku. Zatrzymano 3 osoby

11
Podziel się:

Policjanci z Poznania zatrzymali 3 osoby podejrzane o nielegalny transport i składowanie odpadów, które mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, a także poważnie skazić środowisko naturalne. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i zostali objęci dozorem policyjnym.

100 tys. ton odpadów na nielegalnym składowisku. Zatrzymano 3 osoby
Wstępne pomiary nielegalnego składowiska wskazują, że złożono w nim około 100 tys. ton nieczystości (Policja)

Prokuratura Rejonowa w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie) nadzoruje, przekazane do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu śledztwo dotyczące nielegalnego transportu i składowania odpadów, które mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, a także poważnie skazić środowisko naturalne.

Jak ustalono w toku postępowania, na terenie wyrobiska kruszywa znajdującego się w gminie Zbąszyń odbywa się niezgodny z prawem przywóz i wyładunek rozdrobnionych osadów komunalnych, które transportowano do miejsca ich składowania ciężarówkami - relacjonuje policja.

1 czerwca br. na miejscu wyrobiska - podczas rozładunku jednej z ciężarówek - na gorącym uczynku zatrzymano 63-letniego kierowcę. Kolejnym zatrzymanym był 37-letni właściciel żwirowni oraz 45-letni właściciel firmy transportowej, która była wykorzystywania do przewożenia odpadów.

W działaniach tych oprócz nowotomyskich policjantów brali również udział funkcjonariusze z KWP w Poznaniu: Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą, Wydziału dw. z Cyberprzestępczością, Ruchu Drogowego KWP oraz inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu, inspektorzy Okręgowego Urzędu Górniczego w Poznaniu przy wsparciu operatora obsługującego drona wyposażonego w termowizję z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 183 kk, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Wszyscy podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem.

Wyrobisko poddano szczegółowym oględzinom. Wstępne pomiary nielegalnego składowiska wskazują, że złożono w nim około 100 tys. ton nieczystości. Jak podkreśla policja, sprawa ma charakter rozwojowy.

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
oooooo
4 tyg. temu
pytam sie i co im zrobiom kasa zagranicim jak u bogatych i gdzie znajdom ?
Anonimus
miesiąc temu
A za utylizacje toksycznych odpadów to kto jak zawsze zapłacić. Oczywiście gmina która na doniesienia o procederze nie reagowała, albo jechali zrobić odkrywkę czy nawiert w innym miejscu. Bo nie chcąc się narażać przekrętom wysyłano anonimowe zgłoszenia. A gm8na i ich służby miały to głęboko w kakaowej dziurze.
abc
miesiąc temu
A gdzie byli wspaniali EKOLODZY...
taki ktoś
miesiąc temu
Przeraża mnie ilość służb biorących udział w operacji wPRL-u załatwił by to jeden Milicjant w stopniu szeregowego z pałką raportówką i na rowerze.
gosc
miesiąc temu
Nie opłacili się komu trzeba. Kilka lat temu jakaś szycha partyjna sprowadzała (i sprowadza) jakieś szkodliwe osady ze Słowacji i co siedzi? Siedzi - ale w rządzie.
księgowy
miesiąc temu
100 tyś ton to nie mniej niż 4-5 tyś wielkich ciężarówek, wielkości TIR-a. Gdyby ten towar był z Niemiec to by dostał 1000 € gotówką od ciężarówki. Razem to daje 4-5 mln €. Można iść siedzieć na rok :-) A nawet jeśli to był towar z Polski to nie mniej niż 1000 pln od samochodu.
zgred malkont...
miesiąc temu
Sprawa ma charakter rozwojowy w tym sensie, ze nadal beda tam wozic!!!
dd5
miesiąc temu
jak śmieci były z Niemiec to sądy ich uniewinnią.... to oczywiste chyba!
Dale
miesiąc temu
Wszelkie nieczystości, powinny być składowane pod sejmem, gdzie ich miejsce
Spurek
miesiąc temu
Ma charakter rozwojowy. A gdzie kasa z tego chamstwa?! Czy po raz kolejny podatnicy zapłacą za utylizację tego chałna? Przecież za darmo tego nie robili?
nojman
miesiąc temu
Jak są z PO to niewinni!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić