12-latek dokonał niemożliwego. Mówi o nim cały świat

108

Takie historie nie zdarzają się często. Wybitnie uzdolniony 12-latek z USA rozpocznie studia na kierunku Inżynieria Lotnicza. To ogromny sukces zważywszy na wiek studenta. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

12-latek dokonał niemożliwego. Mówi o nim cały świat
12-latek jest młodym geniuszem (YouTube, CBS This Morning)

Świat mówi o młodym geniuszu z USA. Jedna z amerykańskich telewizji śniadaniowych przedstawiła materiał dotyczący Caleba Andersona. Wybitny 12-latek odwiedził prestiżowy uniwersytet Georgia Tech. Tam przechodził rekrutację i najprawdopodobniej już niedługo rozpocznie studia na kierunku inżynieria lotnicza. Chłopiec zadziwił profesorów swoją wiedzą i znajomością zaawansowanych koncepcji.

Caleb jest wybitną jednostką. Mając zaledwie dziewięć miesięcy, opanował język migowy, a po roku od urodzenia zaczął czytać. Potem jego rozwój nie zwalniał i szybko nauczył się liczyć ułamki. W wieku dwóch lat uczęszczał już do szkoły podstawowej, o czym wspomniał w materiale.

Mam wyraźne wspomnienie, jak chodziłem do pierwszej klasy, uczyłem się i wszyscy byli ode mnie znacznie wyżsi, bo wiecie, miałem tylko dwa lata. Jeszcze nie umiałem dobrze chodzić - wspomina 12-latek.

Niestety 12-latek na swojej drodze napotykał na trudności. Często były związane z brakiem akceptacji ze strony innych uczniów w szkole. Przyznaje, że ci traktowali go z góry. Jego rodzice, Claire i Kobi Anderson starali się zbalansować jego życie naukowe z dzieciństwem. 12-latek studiował już rok na tym samym kierunku na innej uczelni, jednak wraz z rodzicami postanowił zrobić krok dalej.

Tamte dzieciaki patrzyły na mnie z góry, traktowały mnie jak anomalię - opowiada Caleb.

Caleb został wyróżniony. Uniwersytet Georgia Tech zakwalifikował go do swojego prestiżowego programu inżynieryjnego. Chłopiec podczas wizyty na uczelni spotkał się nawet z samym rektorem. Taki sukces w tak młodym wieku jest nadzieję dla przyszłych pokoleń.

Jest idealnym kandydatem do udziału w naszym programie i odniesienia wielkiego sukcesu - powiedział profesor Mark Costello, przewodniczący programu lotniczego i kosmicznego Georgia Tech.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić