o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

12-latek dokonał niemożliwego. Mówi o nim cały świat

68
Podziel się

Takie historie nie zdarzają się często. Wybitnie uzdolniony 12-latek z USA rozpocznie studia na kierunku Inżynieria Lotnicza. To ogromny sukces zważywszy na wiek studenta. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

12-latek dokonał niemożliwego. Mówi o nim cały świat
12-latek jest młodym geniuszem (YouTube, CBS This Morning)
bDgBahiZ

Świat mówi o młodym geniuszu z USA. Jedna z amerykańskich telewizji śniadaniowych przedstawiła materiał dotyczący Caleba Andersona. Wybitny 12-latek odwiedził prestiżowy uniwersytet Georgia Tech. Tam przechodził rekrutację i najprawdopodobniej już niedługo rozpocznie studia na kierunku inżynieria lotnicza. Chłopiec zadziwił profesorów swoją wiedzą i znajomością zaawansowanych koncepcji.

bDgBahjb

Caleb jest wybitną jednostką. Mając zaledwie dziewięć miesięcy, opanował język migowy, a po roku od urodzenia zaczął czytać. Potem jego rozwój nie zwalniał i szybko nauczył się liczyć ułamki. W wieku dwóch lat uczęszczał już do szkoły podstawowej, o czym wspomniał w materiale.

Mam wyraźne wspomnienie, jak chodziłem do pierwszej klasy, uczyłem się i wszyscy byli ode mnie znacznie wyżsi, bo wiecie, miałem tylko dwa lata. Jeszcze nie umiałem dobrze chodzić - wspomina 12-latek.

Niestety 12-latek na swojej drodze napotykał na trudności. Często były związane z brakiem akceptacji ze strony innych uczniów w szkole. Przyznaje, że ci traktowali go z góry. Jego rodzice, Claire i Kobi Anderson starali się zbalansować jego życie naukowe z dzieciństwem. 12-latek studiował już rok na tym samym kierunku na innej uczelni, jednak wraz z rodzicami postanowił zrobić krok dalej.

bDgBahjh
Tamte dzieciaki patrzyły na mnie z góry, traktowały mnie jak anomalię - opowiada Caleb.

Caleb został wyróżniony. Uniwersytet Georgia Tech zakwalifikował go do swojego prestiżowego programu inżynieryjnego. Chłopiec podczas wizyty na uczelni spotkał się nawet z samym rektorem. Taki sukces w tak młodym wieku jest nadzieję dla przyszłych pokoleń.

Jest idealnym kandydatem do udziału w naszym programie i odniesienia wielkiego sukcesu - powiedział profesor Mark Costello, przewodniczący programu lotniczego i kosmicznego Georgia Tech.
bDgBahjC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(68)
ann
2 tyg. temu
Chwała mu za to. Życzę zdrowego i zrównoważonego rozwoju, długiego i szczęśliwego życia, wielu osiągnięć naukowych dla pokoju i rozwoju ludzkości.
KAMA
2 tyg. temu
W NASZYM SYSTEMIE OŚWIATY I NAUCZANIU NIE MAMY SZANS NA TAKICH GENIUSZY POZA TYM POWIEDZIELI BY ŻE ZA MŁODY I MA JESZCZE CZAS
antoni
2 tyg. temu
A p. Duda nadal się uczy
bDgBahjD
zibi
2 tyg. temu
Dobra, ale gdzie to niemożliwe ? Coś mi umknęło ? Podobne przypadki już się zdarzały.
rttttttt
2 tyg. temu
Kto wierzy w te bzdety? Raczkujące dziecko zna język migowy? Dziecko, które jeszcze długo nie będzie poprawnie mówiło, umie czytać? A w wieku 3 lat poszedł na wysypisko i po dwóch godzinach wyjechał złożonym przez siebie samochodem ;-))))))))))))
Najnowsze komentarze (68)
Rodzic
1 tyg. temu
Tylko do czego ten geniusz go doprowadzi ????
twoja stara
1 tyg. temu
SKANDAL!
twoja stara
1 tyg. temu
skandal
tako
1 tyg. temu
XD lol
Teddy
1 tyg. temu
Ktoś tutaj przejaskrawił nieźle. Pewnie w wieku 3 lat dzidziak książkę napisał. Zapomniano tylko dodać że zabrano mu dzieciństwo.
❤️IGRASZKI❤️
1 tyg. temu
🔥🔥🔥Czy wiesz że ta koleżanka co Ci się podoba ma konto na 𝗟𝗢𝗩𝗘𝟭𝟴.𝗣𝗟 ? Nie tylko ona! Sprawdź dziewczyny z Twojego miasta i okolic na 𝗟𝗢𝗩𝗘𝟭𝟴.𝗣𝗟
komp
1 tyg. temu
ja nie wierzę z zasady w takie sytuacje-niektóre są kreowane przez np. rodziców naukowców. Też nie wierzę w (życie ludzi), którzy nie bawią się w indian i kowbojów, nie wchodzą na drzewa itd.
KoronoMaxus
1 tyg. temu
Studia ? Chyba Zdalne poki co ha!
bDgBahjv
rasista
2 tyg. temu
czarny coś umie?nie wierze
san
2 tyg. temu
A czego konkretnie dokonał? Wynalazł lek na raka albo skonstruował coś pożytecznego czego inni nie byli w stanie wymyśleć i zrobić?
san
2 tyg. temu
A za 10 lat wynajdzie koło i odkryje Księżyc.
kiki
2 tyg. temu
Uważam że matematyka powinna być obowiązkowa w podstawówce a w szkole średnie dla chętnych.
Gość
2 tyg. temu
Historii ciąg dalszy . W wieku 18 lat skończy studia i od razu pójdzie do pracy. W wieku 20 lat uświadomi sobie że stracił całe dzieciństwo i zacznie bawić się samochodami i klockami, chodzić do zoo, kina i na lody. Pozna nowych ludzi pójdzie z nimi na imprezkę, posmakuje alkoholu i używek, później panienki i znowu używki i wieku 35 lat znajdą go martwego z przedawkowania tych wszystkich przyjemności. Każdy etap rozwoju odbywa się w swoim czasie i nie należy tego zmieniać. Taki morał.
czkawka.
2 tyg. temu
byle miał czas tez na swoje dzieciństwo, bo każdy etap w zyciu człowieka jest potrzebny dla jego prawidłowego rozwoju, żeby potem mu to czkawką sie nie odbiło.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić