o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

12-latek dokonał niemożliwego. Mówi o nim cały świat

70
Podziel się

Takie historie nie zdarzają się często. Wybitnie uzdolniony 12-latek z USA rozpocznie studia na kierunku Inżynieria Lotnicza. To ogromny sukces zważywszy na wiek studenta. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

12-latek dokonał niemożliwego. Mówi o nim cały świat
12-latek jest młodym geniuszem (YouTube, CBS This Morning)
bDZeSIaJ

Świat mówi o młodym geniuszu z USA. Jedna z amerykańskich telewizji śniadaniowych przedstawiła materiał dotyczący Caleba Andersona. Wybitny 12-latek odwiedził prestiżowy uniwersytet Georgia Tech. Tam przechodził rekrutację i najprawdopodobniej już niedługo rozpocznie studia na kierunku inżynieria lotnicza. Chłopiec zadziwił profesorów swoją wiedzą i znajomością zaawansowanych koncepcji.

bDZeSIaL

Caleb jest wybitną jednostką. Mając zaledwie dziewięć miesięcy, opanował język migowy, a po roku od urodzenia zaczął czytać. Potem jego rozwój nie zwalniał i szybko nauczył się liczyć ułamki. W wieku dwóch lat uczęszczał już do szkoły podstawowej, o czym wspomniał w materiale.

Mam wyraźne wspomnienie, jak chodziłem do pierwszej klasy, uczyłem się i wszyscy byli ode mnie znacznie wyżsi, bo wiecie, miałem tylko dwa lata. Jeszcze nie umiałem dobrze chodzić - wspomina 12-latek.

Niestety 12-latek na swojej drodze napotykał na trudności. Często były związane z brakiem akceptacji ze strony innych uczniów w szkole. Przyznaje, że ci traktowali go z góry. Jego rodzice, Claire i Kobi Anderson starali się zbalansować jego życie naukowe z dzieciństwem. 12-latek studiował już rok na tym samym kierunku na innej uczelni, jednak wraz z rodzicami postanowił zrobić krok dalej.

bDZeSIaR
Tamte dzieciaki patrzyły na mnie z góry, traktowały mnie jak anomalię - opowiada Caleb.

Caleb został wyróżniony. Uniwersytet Georgia Tech zakwalifikował go do swojego prestiżowego programu inżynieryjnego. Chłopiec podczas wizyty na uczelni spotkał się nawet z samym rektorem. Taki sukces w tak młodym wieku jest nadzieję dla przyszłych pokoleń.

Jest idealnym kandydatem do udziału w naszym programie i odniesienia wielkiego sukcesu - powiedział profesor Mark Costello, przewodniczący programu lotniczego i kosmicznego Georgia Tech.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZeSIbm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(70)
ojciec
2 tyg. temu
Jakie miał ten chłopak dzieciństwo ? Odebrali mu najpiękniejsze lata życia i jeszcze się tym chwalą ...Typowy debilizm .
xxx
3 tyg. temu
u nas uczyłby się paciorków różańca.
marek
5 miesięcy temu
Genialne dzieci wyrastają na przeciętniaków.Szkoda tylko straconego dzieciństwa.
bDZeSIbn
Rodzic
7 miesięcy temu
Tylko do czego ten geniusz go doprowadzi ????
twoja stara
7 miesięcy temu
SKANDAL!
twoja stara
7 miesięcy temu
skandal
tako
7 miesięcy temu
XD lol
Teddy
7 miesięcy temu
Ktoś tutaj przejaskrawił nieźle. Pewnie w wieku 3 lat dzidziak książkę napisał. Zapomniano tylko dodać że zabrano mu dzieciństwo.
komp
7 miesięcy temu
ja nie wierzę z zasady w takie sytuacje-niektóre są kreowane przez np. rodziców naukowców. Też nie wierzę w (życie ludzi), którzy nie bawią się w indian i kowbojów, nie wchodzą na drzewa itd.
KoronoMaxus
7 miesięcy temu
Studia ? Chyba Zdalne poki co ha!
rasista
7 miesięcy temu
czarny coś umie?nie wierze
san
7 miesięcy temu
A czego konkretnie dokonał? Wynalazł lek na raka albo skonstruował coś pożytecznego czego inni nie byli w stanie wymyśleć i zrobić?
san
7 miesięcy temu
A za 10 lat wynajdzie koło i odkryje Księżyc.
bDZeSIbf
kiki
7 miesięcy temu
Uważam że matematyka powinna być obowiązkowa w podstawówce a w szkole średnie dla chętnych.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić