aktualizacja 

13-latka z Ostrowa Wlkp miała osłabioną rękę. Diagnoza była druzgocąca

28

Tragiczne informacje napłynęły z Ostrowa Wielkopolskiego. Nie żyje 13-letnia Ola, która przegrała walkę z okrutną chorobą. Po śmierci dziewczyny rozpacza mnóstwo osób.

13-latka z Ostrowa Wlkp miała osłabioną rękę. Diagnoza była druzgocąca
Nie żyje 13-latka z Ostrowa Wielkopolskiego (Facebook, Pixabay)

Ola uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim. Właśnie ta placówka przekazała informację o jej śmierci.

Są w naszym życiu takie dni, w których najmądrzejsi świata nie potrafią udzielić odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Dziś rano dotarła do nas wiadomość, która rozsypała rzeczywistość na kawałki. Po długiej i heroicznej walce z chorobą odeszła Aleksandra – uczennica klasy 7a. Ola wyrywając chorobie każdy dzień, wymykała się wszelkim statystykom, a my do końca wierzyliśmy w cud - napisano w mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "W pustyni i w puszczy" rasistowskie? Polacy o planach rządu: "To błąd"

Na tym jednak nie poprzestano. "Olu, nie chcemy i nie możemy pogodzić się z tą Stratą. Mamy nadzieję, że jesteś teraz w lepszym świecie, otoczona przyrodą i końmi – tak jak najbardziej kochałaś. Nie żegnamy się z Tobą – dla nas byłaś, jesteś i zawsze będziesz Uczennicą i Koleżanką z Jedenastki. Do zobaczenia..." - podsumowano, przekazując jednocześnie wyrazy współczucia dla bliskich.

Ola mierzyła się z glejakiem

Rok temu świat Aleksandry totalnie się zawalił. Dziewczyna zaczęła mieć niepokojące dolegliwości - osłabioną rękę, kłopoty z koncentracją, a poza tym wymiotowała.

Niestety, badania przyniosły druzgocącą diagnozę. Ola miała w głowie glejaka o bardzo dużym stopniu złośliwości. Guz został usunięty, a dziewczynka została poddana chemioterapii. Musiała być stale rehabilitowana, bo pojawił się niedowład ciała - podkreśla "Fakt".

Wielkim marzeniem Oli był powrót do szkoły i do koni, które tak bardzo kochała. Niestety, choroba okazała się bezwzględna...

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić