19-latka zasłabła za kierownicą. O włos od tragedii

41

Policjanci z Jawora wykazali się niezwykłym bohaterstwem. Funkcjonariusze pomogli 19-latce, która zasłabła za kierownicą samochodu w drodze do szkoły. Dzięki błyskawicznej reakcji mundurowych udało się zapobiec tragedii.

19-latka zasłabła za kierownicą. O włos od tragedii
19-latka zasłabła za kierownicą (Policja)

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartkowy poranek w Jaworze (woj. dolnośląskie). Kilka minut po godzinie 7:00 policjanci z jaworskiej komendy otrzymali zgłoszenie o stojącym na środku drogi aucie na terenie jednej z miejscowości w gminie Paszowice. W środku znajdowała się nieprzytomna kobieta.

Policjanci pomogli chorej 19-latce

Funkcjonariusze ruszyli we wskazane miejsce. Niedająca oznak życia dziewczyna siedziała w zamkniętym samochodzie, nie reagowała na wołanie, pukanie w szybę ani na sygnał radiowozu. Mundurowi postanowili podjąć zdecydowane kroki i wybić szybę w pojeździe przy użyciu policyjnej pałki.

Na szczęście kobieta oddychała. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Jeszcze przed przybyciem medyków policjantom udało się ocucić młodą kobietę. 19-latka była zdezorientowana, nie zdawała sobie sprawy, co się wokół niej dzieje.

Ratownicy wkrótce udzielili specjalistycznej pomocy dziewczynie. Okazało się, że choruje ona na insulinooporność i zasłabła w drodze na lekcje. "Szybka reakcja policjantów pozwoliła uniknąć tragedii" - czytamy na stronie KPP w Jaworze.

Policja apeluje o reagowanie na osoby potrzebujące. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112, by uratować komuś życie - apeluje Oficer Prasowy KPP w Jaworze asp.szt. Ewa Kluczyńska
Zobacz także: Rozbił samochód na latarni. Pokaz głupoty amerykańskiego kierowcy
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić