21-letni kierowca BMW zrobił to na oczach policji. Niebywałe!

15

Do pościgu za nieodpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego doszło w miejscowości Bidaczów Stary w woj. lubelskim. Funkcjonariusze policyjnej drogówki zauważyli BMW jadące z nadmierną prędkością. Kierujący nim mężczyzna nie zamierzał zatrzymać się do kontroli.

21-letni kierowca BMW zrobił to na oczach policji. Niebywałe!
Kierowca BMW, mimo wyraźnych sygnałów funkcjonariuszy, nie zamierzał zatrzymać się do kontroli (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Jak podaje młodsza aspirant Joanna Klimek, pomiar prędkości prowadzili Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z biłgorajskiej komendy. Zgodnie z relacją rzeczniczki Policji Lubelskiej samochód marki BMW, na który zwrócili uwagę, jechał z prędkością aż 86 km/h w terenie zabudowanym.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Poniesie surowe konsekwencje

Ze względu na przekroczenie przez kierowcę BMW prędkości policjanci zaczęli mu dawać sygnały, aby zatrzymał się do kontroli. Ten jednak z premedytacją zlekceważył wszystkie polecenia i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze z biłgorajskiej komendy nie zamierzali puścić takiego postępowania płazem. Natychmiast ruszyli w pościg za BWM. Jak zauważyli, w trakcie ucieczki kierowca zupełnie nie stosował się do podstawowych zasad ruchu drogowego, czym stwarzał zagrożenie dla jego pozostałych uczestników.

Zobacz także: Zobacz też: Nowe rekordowe mandaty. Kierowca audi pędził 241 km/h, teraz zapłaci 2,5 tys. zł

Kierowca BMW wyprzedził inny pojazd na przejściu dla pieszych. Jego jazda była tak brawurowa, że inni uczestnicy ruchu drogowego zjeżdżali na pobocze, aby uniknąć wypadku drogowego. Ostatecznie po kilkunastu minutach – i przejechaniu miejscowości Wólka Biska i Biszcza – mężczyzna został zatrzymany przez policję.

Po wylegitymowaniu kierowcy policjanci ustalili, że mają do czynienia z 21-latkiem z biłgorajskiej gminy. Poza młodym mężczyzną w pojeździe znajdował się jego rówieśnik. Badanie wykazało, że nie znajdował się pod wpływem alkoholu, jednak pobrano od niego krew na poczet dalszych testów.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 21-latek będzie musiał stanąć przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet przez 15 lat.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić