29 pkt karnych w kilkanaście sekund. Niechlubny rekord w Kaliszu

3

Kierowca z Kalisza najwyraźniej bardzo się spieszył, gdyż w ciągu kilkunastu sekund udało mu się złamać kilka przepisów drogowych. Za swoją lekkomyślność przyszło mu słono zapłacić. Policjanci ukarali go... 29 punktami karnymi!

29 pkt karnych w kilkanaście sekund. Niechlubny rekord w Kaliszu
Kierowca złamał kilka przepisów w bardzo krótkim czasie (Inne, Komenda Miejska Policji w Kaliszu)

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu pokazała nagranie zarejestrowane na jednej z ruchliwych kaliskich ulic. Wideo ukazuje kierowcę, który wykazał się wyjątkowo nieodpowiedzialnym zachowaniem, którym naraził na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych uczestników ruchu.

Lekkomyślność na drodze nie popłaca. Przypadek prosto z Kalisza

Trudno wręcz zliczyć, ile przepisów złamał 43-letni kierowca osobowego audi w ciągu zaledwie kilkunastu sekund. Nie dość, że mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość, to na domiar złego wykonał manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych.

To jednak nie koniec jego przewinień. Podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego z Kalisza okazało się, że siedzący za kierownicą 43-latek podczas jazdy nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Za swój wybryk mężczyzna poniósł surowe konsekwencje. Funkcjonariusze ukarali go mandatami na łączną kwotę 2,4 tys. zł. Oprócz tego na jego konto wpłynęło aż 29 punktów karnych.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Przy okazji nagłośnienia tego skrajnego przypadku z Kalisza, policjanci przypominają, że 17 września w życie weszły nowe przepisy, obejmujące m.in. ewidencję kierujących pojazdami, naruszającymi przepisy ruchu drogowego.

Największą ilość punktów karnych (15 pkt), tak jak w przypadku 43-latka otrzymają kierowcy popełniający najpoważniejsze wykroczenia, za które grożą także najwyższe stawki, m.in. za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub przed nim – pierwsze tego typu wykroczenie zagrożone jest karą 1,5 tys zł, a recydywa: 3 tys. zł - podkreślają funkcjonariusze.
Zobacz także: Szalony pościg za piratem drogowym. Był pijany, szybki i niebezpieczny
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić