4 tys. stron dokumentów. Tak wyglądały ostatnie chwile Jeffreya Epsteina

12

Agencja AFP dotarła do kolejnych dokumentów związanych ze śmiercią Jeffreya Epsteina. Dzięki ponad 4 tys. stron z raportami i mailami, udało się odtworzyć ostatnie chwile milionera oskarżonego o handel nieletnimi i pedofilię.

4 tys. stron dokumentów. Tak wyglądały ostatnie chwile Jeffreya Epsteina
Ostatnie chwile Jeffreya Epsteina. (Getty Images)

The Associated Press uzyskała dostęp do dokumentów, które przybliżyły ostatnie chwile Jeffreya Epsteina. Agencja jest w posiadaniu 4 tys. stron zawierających adresy, maile, notatki, raporty zdrowotne oraz wewnętrzne protokoły. Zapisy pomagają obalić większość teorii spiskowych dotyczących samobójstwa Epsteina.

Ostatnie chwile życie Jeffreya Epsteina opisane w 4 tys. stron dokumentów

W dokumentach znajduje się wiele dowodów na to, że milioner nie został potajemnie zamordowany, a zabił się z własnej woli. Zawiniły tu także pewne naruszenia czy niedobory kadrowe.

Epstein przybył do Metropolitan Correctional Center 6 lipca 2019 r. Spędził 22 godziny w ogólnych pomieszczeniach więzienia, ale później, ze względu na zainteresowanie mediów, milioner został przeniesiony do oddzielnej i odosobnionej celi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Chciał się zemścić, ale pomylił samochody. Skandaliczny czyn nagrany

Finansista powiedział, że był zdenerwowany koniecznością noszenia pomarańczowego kombinezonu. Na spotkania z prawnikami poprosił o brązowy strój. Skarżył się także, że był traktowany jak "zły gość", mimo że dobrze się zachowywał.

Stan Epsteina stopniowo się pogarszał. Na kilka dni przed śmiercią próbował popełnić samobójstwo, ale w ostatniej chwili go odratowano. Po 31-godzinnej obserwacji samobójczej upierał się, że nie miał myśli samobójczych i "byłby szaleńcem", gdyby zakończył swoje życie. Później próbował zadzwonić do matki, która wtedy nie żyła od 15 lat.

Z zapisów wynika, że po tym ​​Epstein podjął pewne próby przystosowania się do otoczenia więzienia. Zapisał się na koszerny posiłek i powiedział urzędnikom więziennym, że ​​chce pozwolenie na ćwiczenia na zewnątrz. Dwa dni przed znalezieniem go martwego Epstein kupił od komisarza więziennego przedmioty o wartości 73,85 dolarów, w tym radio i słuchawki. W chwili śmierci miał na koncie 566 dolarów.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić