Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

51-letni Sławomir J. z zarzutem zabójstwa. Grozi mu surowa kara

27

Kilka dni temu w Grudziądzu znaleziono zwłoki 41-letniego mężczyzny. Sprawcą zabójstwa okazał się Sławomir J., który najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Zatrzymanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sławomir J. to recydywista i ma już jedną odsiadkę na swoim koncie.

51-letni Sławomir J. z zarzutem zabójstwa. Grozi mu surowa kara
51-letni Sławomir J. z zarzutem zabójstwa. Grozi mu surowa kara (Policja)

Ciało 40-letniego mężczyzny znaleziono w czwartek około godz. 8:30 w okolicach osiedla Lotnisko w Grudziądzu, na jednym z koczowisk bezdomnych. Ciało miało obrażenia, które wskazywały, że do zgonu przyczyniły się osoby trzecie.

51-letni Sławomir J. był od początku poszukiwany jako podejrzany o zabójstwo. Mężczyzna jest osobą bez stałego miejsca zamieszkania. Policja w piątek opublikowała jego wizerunek licząc na szybsze dotarcie do sprawcy.

Mężczyzna podejrzany o dokonanie zabójstwa na terenie Grudziądza został zatrzymany w sobotę w godzinach popołudniowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Groźne odkrycie operatora koparki. Natychmiast wezwał służby
Dziękujemy wszystkim osobom, których wskazówki przyczyniły się do zatrzymania poszukiwanego - podkreśliła Komenda Miejska Policji w Grudziądzu.

Zabójstwo w Grudziądzu. Jest decyzja sądu

W niedzielę prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut zabójstwa oraz wystosował do Sądu Rejonowego w Grudziądzu wniosek o zastosowanie względem niego tymczasowego aresztu.

W poniedziałek sąd postanowił o zastosowaniu tymczasowego aresztu względem Sławomira J. na okres 3 miesięcy w związku z popełnieniem zabójstwa.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 15 albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Warto podkreślić, że Sławomir J. to recydywista i ma już jedną odsiadkę na swoim koncie. Podejrzany, który nie miał stałego miejsca pobytu, usłyszał zarzut zabójstwa w recydywie. Dlatego grozi mu tak surowa kara.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić