aktualizacja 

59-latka ukrywała martwą matkę. Rok później znaleziono kolejne ciało

235

W jednym z mieszkań w Małaszewiczach (woj. lubelskie) odnaleziono ciało kobiety. Najprawdopodobniej jest to Dorota S., o której stało się głośno rok temu. 59-latka przez 10 miesięcy mieszkała ze szczątkami własnej matki.

59-latka ukrywała martwą matkę. Rok później znaleziono kolejne ciało
Policja znalazła kolejne zwłoki. (Materiały WP, Adobe)

O makabrycznym odkryciu stało się głośno w lipcu ubiegłego roku. Przebywająca za granicą kobieta zadzwoniła na policję, ponieważ nie mogła skontaktować się ze swoją matką, Dorotą S. Kiedy służby przybyły na miejsce znalazły nieprzytomną 59-latkę i ludzkie szczątki.

59-latka znaleziona martwa

Okazało się, że zwłoki będące w znacznym stanie rozkładu należą do 81-letniej matki Doroty S., która zmarła kilka miesięcy wcześniej. 59-latka po kilku miesiącach usłyszała zarzuty.

Jeden z nich dotyczy tego, że kobieta od października 2020 roku do lipca 2021 roku pobierała rentę zmarłej, czym doprowadziła ZUS do niekorzystnego rozporządzenia mieniem – mówiła dla "Dziennika Wschodniego" prokurator Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Dorota S. przejęła kwotę 18 tys. zł. Usłyszała także zarzut zbezczeszczenie zwłok. Umorzono postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci, ponieważ ustalono, że 81-latka zmarła z przyczyn naturalnych.

Jak przekazuje "Dziennik Wschodni" w tym samym mieszkaniu dokonano kolejnego przerażającego odkrycia. Policja znalazła w środku zwłoki kobiety. To prawdopodobnie Dorota S., która mieszkała samotnie.

We wtorek po godzinie 19 otrzymaliśmy zgłoszenie, z którego wynikało, że mieszkańcy jednego z bloków na terenie gminy Terespol od kilku dni nie widzieli jednej z sąsiadek – relacjonuje komisarz Barbara Salczyńska –Pyrchla, rzecznik bialskiej policji.
Zobacz także: Czy Putin zostanie obalony? Miller o dwóch możliwościach
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić