8-miesięczne dziecko na stole operacyjnym. Połknęło obcinacz do paznokci

5

8-miesięcznme dziecko z Indii połknęło przez przypadek obcinacz do paznokci. 5-centymetrowy przedmiot utkwił w przełyku malucha i konieczny był zabieg, aby go wyciągnąć.

8-miesięczne dziecko na stole operacyjnym. Połknęło obcinacz do paznokci
Dziecko połknęło obcinacz do paznokci. (Pixabay)

19 września do szpitala w Nashik w zachodnich Indiach trafiło zaledwie 8-miesięczne dziecko. Chłopiec połknął obcinacz do paznokci. Rodzice malucha powiedzieli, że stało się to "nagle i przypadkowo".

Dziecko ma obcinacz w przełyku

Na zdjęciach rentgenowskich widać, że obcinacz utknął niemal całkowicie blokując przełyk. Chłopiec nadal mógł samodzielnie oddychać, ale lekarze stwierdzili, że gdyby przedmiot dostał się dalej, to mógłby stanowić poważne zagrożenia dla życia.

Lekarze nie potrafili wyjąć obcinacza tak, aby nie uszkodzić przełyku dziecka. Maluch został przewieziony na blok operacyjny. Po godzinnym zabiegu udało się wyjąć przedmiot. Dziecko nadal przebywa w szpitalu. Jego stan jest bardzo dobry.

Dziecko połknęło magnesy

To nie pierwszy tego typu przypadek, a przy okazji dowód na to, że mając dzieci trzeba mieć oczy dookoła głowy. W zeszłym roku głośno było o historii sześcioletniej dziewczynki, która musiała zostać przewieziona do szpitala na operację ratującą życie po połknięciu magnesów. Dziecko bawiło się magnesami w szkole, potem zabrało je do domu, aby zrobić biżuterię dla lalki. W ciągu kilku dziewczynka dni połknęła 23 magnesy, które przebiły jej jelito.

Zobacz także: Rozmawia z Polakami z całego świata. "Zadaję wszystkim jedno pytanie"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić