Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

83-latek ma krzepę! Wielki rekord polskiego kulturysty

5
Podziel się:

Na przykładzie Jerzego Krzciuka widać, że wiek to tylko liczba. 83-latek wziął na siebie 220-kilogramową sztangę i robił z nią pompki tyłem!

83-latek ma krzepę! Wielki rekord polskiego kulturysty
83-latek ma krzepę! Wielki rekord polskiego kulturysty (YouTube)

Jerzy Krzciuk nazywany jest królem rekordów seniorów. Dwa lata temu zasłynął z tego, że z 210-kilogramową sztangą zrobił 19 pompek tyłem. Oznacza to, że w niecałą minutę podniósł w sumie prawie 4 tony!

Krzciuk obiecał żonie, że skończy z biciem rekordów, ale... nie dotrzymał słowa. Jak podkreśla portal nto.pl, teraz kulturysta z Kluczborka wziął 220-kilogramową sztangę i w obecności sędziów zrobił z nią 20 pompek w zwisie tyłem.

Z powodu wieku moja żona i lekarz próbowali wymusić na mnie, żebym skończył z kulturystyką i rekordami, ale nie umiem wytrzymać. Straszą mnie, że dostanę udaru, ale ja prędzej bym go dostał, gdybym nagle porzucił sport, któremu poświęciłem całe życie. Powiedziałem: Jedziemy z tym koksem! - powiedział pan Jerzy.

Ciekawostką jest fakt, że urodziny sportowy senior świętuje... dwa razy w roku. Historia z tym związana jest niezwykła. W dowodzie osobistym wpisano mu wprawdzie jako datę urodzenia 1 stycznia 1939 r., ale rodzice powiedzieli mu, że tak naprawdę przyszedł na świat 25 listopada 1938 r.

Uwielbia morsować

Krzuciuk nazywany jest także królem morsów. W lodowatej wodzie spędził już w sumie kilkaset godzin! W Polsce morsowanie także zyskuje na popularności, jednak pan Jerzy zapoczątkował tę tradycję już w 1999 roku.

Zobacz także: Szydło o Merkel. Polityk PO zdziwiony. Dobitna reakcja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Daras
11 miesięcy temu
Brawo panie Jurku napewno to morsowanie daje Panu takiej mocy !
Szejk
11 miesięcy temu
Tyle to ja po pijaku na praciu noszę
krzy377
11 miesięcy temu
Pozazdrościć. Szacun dla facia.
VIC
11 miesięcy temu
"W zwisie tyłem" czyli stosownie do wieku.
just
11 miesięcy temu
No i przyznał, że jedzie na koksie, dołoży więcej koksu, to może i pół tony też szarpnie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić