Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Afera w Toruniu? Córka naczelnika policji chwali się, jak zdała egzamin

605

Kinga B., która jest córką naczelnika toruńskiego Wydziału Ruchu Drogowego, chwali się na wideo, że przed egzaminem zaniosła egzaminatorowi butelkę alkoholu. Film nagrała w trakcie prowadzenia samochodu. Sprawę nagłośnił Sierżant Bagieta - były policjant i popularny w sieci youtuber.

Afera w Toruniu? Córka naczelnika policji chwali się, jak zdała egzamin
Czy policjantka przyznała się do korupcji? (Facebook, via Tylko Toruń)

Policjantka ukończyła państwową szkołę w Legionowie. Pochwaliła się, że zdała egzamin "z wyróżnieniem" i jest "najszczęśliwszą osobą pod słońcem". Wideo zarejestrowała, gdy prowadziła swój samochód.

To jednak nie wszystko. Portal Tylko Toruń informuje, że Kinga B. miała przed egzaminem z broni zanieść egzaminatorowi wykładowcy whisky.

Jak bardzo nie trzeba mieć wyobraźni, żeby wiedzieć, że to jest czynna korupcja? - stwierdził były policjant, który prowadzi profil Sierżant Bagieta.

Nie wiadomo jednak, czy kobieta nie żartowała.

Sprawa ma dalszy ciąg. B. wysyła do policjantów aktywnych w internecie pisma z żądaniem usunięcia wpisów na jej temat.

W zaprezentowanym m.in. przez profil Psia Perspektywa piśmie policjantka powołuje się na art. 49. ustawy o ochronie danych osobowych. Ten dotyczy jednak wynagrodzenia członków Rady Ministrów.

Policja nabiera wody w usta?

KINGA B.: NAJ-LEP-SZA POSTERUNKOWA: OSTATECZNE STARCIE, FAKTY I CHŁODNA ANALIZA

B. wdaje się w dyskusje z kolejnymi policjantami, którzy podważają jej kompetencje i wskazują błędy, które popełnia. Córka podinspektora toruńskiej policji poinformowała twórcę profilu Psia Perspektywa, że "sprawą zajmą się wyższe organy".

Portal Tylko Toruń poprosił o komentarz do sprawy przedstawicieli toruńskiej policji. Ci odesłali do KPP w Radziejowie (gdzie Kinga B. pełni służbę).

Asp. Dominika Bocian z KMP w Toruniu przekazała również, że ustalenia wewnętrzne na polecenie Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu nie potwierdziły nieprawidłowości w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Toruniu.

O komentarz do tej sprawy poprosiliśmy przedstawicieli KPP w Radziejowie oraz Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Stołeczna Policji. Do sprawy wrócimy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić