Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Kabul. Marynarz apeluje. "Daliśmy im nadzieję, a teraz ją zabieramy"

4
Podziel się

Dzięki niemu w Afganistanie wzrosła świadomość w kwestii zdrowia i traktowania zwierząt. Paul od kilkunastu lat szkoli specjalistów weterynarii w Afganistanie. Przekazał brytyjskiemu rządowi, że nie wróci do ojczyzny bez swojego personelu."

Kabul. Marynarz apeluje. "Daliśmy im nadzieję, a teraz ją zabieramy"
Paul "Pen" Farthing. (Facebook)
bEUNyGSZ

Paul "Pen" Farthing jest byłym członkiem piechoty morskiej wysłanym do Afganistanu w 2000 roku z ramienia Wielkiej Brytanii. W tym czasie nawiązał wiele znajomości i przyjaźni, a 15 lat temu założył organizację charytatywną, mającą na celu zwiększenie świadomości dobrostanu zwierząt w kraju. Ratował bezpańskie psy i maltretowane osły. Jako pierwszy udzielał nauk z techniki weterynarii i wyszkolił wykwalifikowany personel.

Paul ma okazję wrócić bezpiecznie do Wielkiej Brytanii. Jednak nie chce tego zrobić, jeśli rząd nie pozwoli mu na zabranie 71 osób z jego personelu. Jego zdaniem zachód powinien wziąć odpowiedzialność za sytuację, do której się przyczynił.

bEUNyGTb
Daliśmy ludziom nadzieję, aspiracje, marzenia na przyszłość. W ciągu kilku tygodni po prostu je zabraliśmy - mówi dla BBC.

Priorytetem są kobiety. Z rozmowy Paula z dziennikarzem BBC wynika, że nie wyobraża sobie, że osoby, z którymi pracował od lat, mają zostać teraz oddane w ręce talibów. Nie chce skazywać swoich znajomych na śmierć, gwałty, przemoc, czy w "najlepszym" wypadku na poślubienie wojownika talibów i zamknięcie w domu bez możliwości ucieczki z osobą, której będzie się nienawidziło.

bEUNyGTh
Zachód powinien zwiesić głowy ze wstydu za to, co właśnie zrobiliśmy temu krajowi - mówi Paul "Pen" Farthing dla BBC.

Paul zgłosił prośbę zabrania 71 Afgańczyków, z którymi współpracował, do Wielkiej Brytanii. Wyraził szczerą nadzieję, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych "postąpi słusznie".

Zobacz także: Obejrzał materiały TVP o Tusku. Jarosław Gowin komentuje wprost
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNyGTC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
tu i teraz
4 miesiące temu
Kiedy rosjanie walczyli z talibami to amerykancy zaopatrywali talibow w bron oraz szkolili jak maja zabijac rosjan i teraz jest skutek dzialan i kolejna porazka ameryki
Dawid
4 miesiące temu
Jak mozna bylo zatrudniac talibow w urzedach, policji, wojsku. Czy to dziwne ze tak szybko zajeli Kabul!
Raptor
4 miesiące temu
Mogli walczyć a nie ręce do góry i cześć teraz ktoś ma im pomagać
bEUNyGTD
kropka
4 miesiące temu
Zachód im dał nadzieję. A oni przez lata dawali azyl talibom. Bo to był kuzyn, szwagier, brat, syn, mąż. Kryli ich. Przecież doskonale wiedzieli kto ma zryty beret.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić