Wróć na
Mateusz Domański
|

Akt oskarżenia ws. Magdaleny Adamowicz. Europosłanka zareagowała

44
Podziel się

Prokuratura Krajowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom. W tym gronie znalazły się żona zamordowanego prezydenta Gdańska Magdalena Adamowicz i jej matka. Co na to eurodeputowana?

Akt oskarżenia ws. Magdaleny Adamowicz. Europosłanka zareagowała
Magdalena Adamowicz zabrała głos (Getty Images, NurPhoto , Contributor)
bCYbIpit

Głos po wystosowaniu aktu oskarżenia Magdalena Adamowicz zabrała za pośrednictwem Twittera. Do jego treści na razie się nie odniosła.

W związku z informacjami o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia przeciwko mnie, proszę o używanie mojego pełnego imienia i nazwiska oraz publikowanie wizerunku bez zakrywania twarzy. Po zapoznaniu się z aktem oskarżenia, wydam oświadczenie - napisała.

Śledczy oskarżają Magdalenę Adamowicz o złożenie fałszywych zeznań podatkowych. Chodzi o zatajenie prawie 300 tys. zł i 100 tys. zł dochodów za lata 2011 i 2012. Zarzuca się jej także nierozliczenie się z dochodów z wynajmu mieszkań. Dotyczy to kwoty prawie 120 tys. zł.

bCYbIpiv

Warszawa. Maksym zaczął strajk głodowy. "Zamierzam głodować do skutku". Domaga się reakcji UE

Co grozi Magdalenie Adamowicz?

Europosłanki nie chroni immunitet. Nie ma on bowiem zastosowania w postępowaniu karnym, wszczętym przed dniem ogłoszenia wyników wyborów.

Wiemy już, co grozi Adamowicz. Może zostać na nią nałożona grzywna lub nawet kara pozbawienia wolności.

Czytaj także:

bCYbIpiB
bCYbIpiW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(44)
sas
miesiąc temu
Oj tam, czepiają się kobitki, a przecież wiadomo że mają 38 kont bankowych i nie wiadomo ile mieszkań, o pomyłkę nie trudno.
gość
miesiąc temu
Zaraz będzie krzyk że to sprawa polityczna.
sas
miesiąc temu
Mieszkania od deweloperów dostaję każdy burmistrz czy prezydent za przychylność.
bCYbIpiX
Sopocki
miesiąc temu
Przytulili kilka mieszkań i trochę kasy oboje od developerów w ramach dowodów wdzięczności a po śmierci męża czmychnęła do Brukseli myśląc , że przychnie temat. Ale Zbycho Z.nie zapomina.
Jaro
miesiąc temu
Układ gdański zatacza coraz szersze kręgi.
Najnowsze komentarze (44)
Janusz
miesiąc temu
polski tak naprawdę po 2 wojnie światowej już NIE MA. Nie ma i teraz nikt nie wyjdzie na ulice i nie będzie przelewał krwi jak górnicy i stoczniowcy. Oni nie mieli wyjścia zostawali w kraju a my możemy położyć lachę na przegraną sprawę. I ja np wyjechałem do luxemburga. Dzieci moje wiedzą, że w Polsce nie ma sensu układać życia i jedyne co sensowne to nauka języka i planowanie przyszłości w krajach typu luxemburg, szwajcaria.
gosc
miesiąc temu
jakos jej nie trawie a jej usprawiedliwien tym bardziej
Realia
miesiąc temu
Nic jej nie zrobią taka jest prawda to jest nietykalna kasta, ale gdy chciałam kupić bilet na autobus to kioskarka odmówiła bo ma awarię kasy fiskalnej i boi się kary a nie było w pobliżu innego kiosku ani biletomatu, oraz nie były one tak powszechne w autobusach. ZAMORDYZM na zwykłych Polakach,taki na jej miejscu by wyrzygał podatek lub zaszczuty się zabił. Będzie jak we Włoszech i coraz bardziej w USA - grupka bogatych w biednym kraju, coraz gorszy socjal i służba zdrowia. Gdzie np. umierali wiekowi Włosi? w domu bo pewnie nie ma domów spokojnej starości lub ich na nie nie stać.
CNNNC
miesiąc temu
Jest jakas taka przegieta . Na kazdym ujeciu
Pamiętliwy
miesiąc temu
Teraz wiadomo po co było pisowi zawłaszczenie sądów i prokuratur... a zaczęło się niewinni, od połączenia stanowiska prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości, stanowiska, które jako jedno z pierwszych zostało rozdzielone po uzyskaniu wolności!
Rodak
miesiąc temu
Każdy pretekst jest dobry, żeby odwrócić uwagę opinii publicznej od poczynań "gangsterów" z rządu...... wet za wet: majątek morawieckiego, wyimaginowane wycieczki europosła czarneckiego za unijne pieniądze, 70mln wyrzucone w błoto przez sasina na polecenie morawieckiego, maseczki i respiratory...... Rządzą nami bardzo bogaci i pazerni gangsterzy w białych rękawiczkach.....
Liza
miesiąc temu
Zrzuci całą winę na męża,
fryc
miesiąc temu
jak można się czepiać ,,polityka,, z pokracznej opozycji to same kryształowe osoby???????? ha ha
bCYbIpiP
1234
miesiąc temu
Jak wyborcy takich ludzi wybierają to ma być dobrze? Nich wypuszczą z więzień i zrobią przedwczesne wybory.Moze Jachira znajdzie 2 połówkę
wojcio
miesiąc temu
Powtorze za chyba p.Kapuscinskim. Nie straszne jest ze jestesmy w dupie ale to ze sie w niej urzadzamy. Straszne jest ze pojecie uczciwosci, honoru znaczy coraz mniej a czasami jest interpretowane opatrznie.
Polka
miesiąc temu
A co z Polskimi posłami są nietykalni
Manuela
miesiąc temu
Wojowała aż wywojowała a myślała że jest nietykalna
PObudka
miesiąc temu
Niech trochę POsiedzi !!!!
Jan
miesiąc temu
I takich mamy europosłow.Trafiaja na te stanowiska a nigdy nic nie znaczyły,ciekawo co dla polaków zrobiła.Takich jest mnóstwo dobra posadka cztery lata i nastepny.Kto ich wybiera ludzie opamietajcie sie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić