o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Akt oskarżenia ws. Magdaleny Adamowicz. Europosłanka zareagowała

44
Podziel się

Prokuratura Krajowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom. W tym gronie znalazły się żona zamordowanego prezydenta Gdańska Magdalena Adamowicz i jej matka. Co na to eurodeputowana?

Akt oskarżenia ws. Magdaleny Adamowicz. Europosłanka zareagowała
Magdalena Adamowicz zabrała głos (Getty Images, NurPhoto , Contributor)
bECKLvxh

Głos po wystosowaniu aktu oskarżenia Magdalena Adamowicz zabrała za pośrednictwem Twittera. Do jego treści na razie się nie odniosła.

W związku z informacjami o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia przeciwko mnie, proszę o używanie mojego pełnego imienia i nazwiska oraz publikowanie wizerunku bez zakrywania twarzy. Po zapoznaniu się z aktem oskarżenia, wydam oświadczenie - napisała.

Śledczy oskarżają Magdalenę Adamowicz o złożenie fałszywych zeznań podatkowych. Chodzi o zatajenie prawie 300 tys. zł i 100 tys. zł dochodów za lata 2011 i 2012. Zarzuca się jej także nierozliczenie się z dochodów z wynajmu mieszkań. Dotyczy to kwoty prawie 120 tys. zł.

bECKLvxj
Zobacz także: Warszawa. Maksym zaczął strajk głodowy. "Zamierzam głodować do skutku". Domaga się reakcji UE

Co grozi Magdalenie Adamowicz?

Europosłanki nie chroni immunitet. Nie ma on bowiem zastosowania w postępowaniu karnym, wszczętym przed dniem ogłoszenia wyników wyborów.

Wiemy już, co grozi Adamowicz. Może zostać na nią nałożona grzywna lub nawet kara pozbawienia wolności.

bECKLvxp

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECKLvxK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(44)
Janusz
rok temu
polski tak naprawdę po 2 wojnie światowej już NIE MA. Nie ma i teraz nikt nie wyjdzie na ulice i nie będzie przelewał krwi jak górnicy i stoczniowcy. Oni nie mieli wyjścia zostawali w kraju a my możemy położyć lachę na przegraną sprawę. I ja np wyjechałem do luxemburga. Dzieci moje wiedzą, że w Polsce nie ma sensu układać życia i jedyne co sensowne to nauka języka i planowanie przyszłości w krajach typu luxemburg, szwajcaria.
gosc
rok temu
jakos jej nie trawie a jej usprawiedliwien tym bardziej
Realia
rok temu
Nic jej nie zrobią taka jest prawda to jest nietykalna kasta, ale gdy chciałam kupić bilet na autobus to kioskarka odmówiła bo ma awarię kasy fiskalnej i boi się kary a nie było w pobliżu innego kiosku ani biletomatu, oraz nie były one tak powszechne w autobusach. ZAMORDYZM na zwykłych Polakach,taki na jej miejscu by wyrzygał podatek lub zaszczuty się zabił. Będzie jak we Włoszech i coraz bardziej w USA - grupka bogatych w biednym kraju, coraz gorszy socjal i służba zdrowia. Gdzie np. umierali wiekowi Włosi? w domu bo pewnie nie ma domów spokojnej starości lub ich na nie nie stać.
bECKLvxL
CNNNC
rok temu
Jest jakas taka przegieta . Na kazdym ujeciu
Pamiętliwy
rok temu
Teraz wiadomo po co było pisowi zawłaszczenie sądów i prokuratur... a zaczęło się niewinni, od połączenia stanowiska prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości, stanowiska, które jako jedno z pierwszych zostało rozdzielone po uzyskaniu wolności!
Rodak
rok temu
Każdy pretekst jest dobry, żeby odwrócić uwagę opinii publicznej od poczynań "gangsterów" z rządu...... wet za wet: majątek morawieckiego, wyimaginowane wycieczki europosła czarneckiego za unijne pieniądze, 70mln wyrzucone w błoto przez sasina na polecenie morawieckiego, maseczki i respiratory...... Rządzą nami bardzo bogaci i pazerni gangsterzy w białych rękawiczkach.....
Liza
rok temu
Zrzuci całą winę na męża,
fryc
rok temu
jak można się czepiać ,,polityka,, z pokracznej opozycji to same kryształowe osoby???????? ha ha
1234
rok temu
Jak wyborcy takich ludzi wybierają to ma być dobrze? Nich wypuszczą z więzień i zrobią przedwczesne wybory.Moze Jachira znajdzie 2 połówkę
wojcio
rok temu
Powtorze za chyba p.Kapuscinskim. Nie straszne jest ze jestesmy w dupie ale to ze sie w niej urzadzamy. Straszne jest ze pojecie uczciwosci, honoru znaczy coraz mniej a czasami jest interpretowane opatrznie.
Polka
rok temu
A co z Polskimi posłami są nietykalni
Manuela
rok temu
Wojowała aż wywojowała a myślała że jest nietykalna
PObudka
rok temu
Niech trochę POsiedzi !!!!
bECKLvxD
Jan
rok temu
I takich mamy europosłow.Trafiaja na te stanowiska a nigdy nic nie znaczyły,ciekawo co dla polaków zrobiła.Takich jest mnóstwo dobra posadka cztery lata i nastepny.Kto ich wybiera ludzie opamietajcie sie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić