Katastrofa na Mazowszu. Śmigłowiec runął wprost do Wisły

33

W powiecie nowodworskim doszło do katastrofy lotniczej. Śmigłowiec wpadł do rzeki nieopodal wsi Sadów. Na miejscu pojawiły się już służby ratunkowe.

Katastrofa na Mazowszu. Śmigłowiec runął wprost do Wisły
Śmigłowiec runął do Wisły. (PAP, Leszek Szymański)

W Wiśle, nieopodal wsi Sady, znajduje się śmigłowiec, który nagle runął wprost do wody - podaje Wirtualna Polska. Jest to już informacja potwierdzona przez KPP w Nowym Dworze. Wezwano straż pożarną i pogotowie.

- Około godziny 14 otrzymaliśmy informację o tym, że mały śmigłowiec wpadł do rzeki na wysokości miejscowości Sady - potwierdza informację oficer prasowa Komendanta Powiatowego asp. Joanna Wielocha dla portalu Wirtualna Polska.
Zobacz także: Wykolejenie pociągu w Szkocji. Wideo z miejsca zdarzenia

Wiadomo, że pasażerowie maszyny żyją. Ich stan jest jednak określany jako poważny. Ciężej ranną 25-letnią kobietę do szpitala przewieziono śmigłowcem LPR, 30-letni mężczyzna pojechał karetką.

Na miejsce skierowano policjantów z komisariatu rzecznego. Po kilku minutach policyjni wodniacy wyratowali z rzeki dwie osoby, które następnie przetransportowano do szpitali - informuje Komenda Stołeczna Policji.

Na miejscu wciąż trwa akcja ratownicza. Oprócz przeszukiwania maszyny i okolic katastrofy przez nurków trwa także zabezpieczanie śmigłowca przed wyciekiem paliwa do Wisły.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić