Alarm w poznańskiej szkole. Rozpylono nieznaną substancję

3

W Zespole Szkół Odzieżowych rozpylono nieznaną substancję, po której uczniowie źle się poczuli. Doszło nawet do omdlenia. Na miejsce wezwano pogotowie i straż pożarną.

Alarm w poznańskiej szkole. Rozpylono nieznaną substancję
Pogotowie wezwano do poznańskie szkoły (zdjęcie poglądowe) (Materiały WP, Adobe)

Do niepokojącego incydentu doszło w poniedziałek 6 marca w godzinach południowych. Informacje o tym przekazał portal epoznan.pl, do którego zgłosiła się zaniepokojona czytelniczka.

Nieznana substancja na terenie szkoły

Przekazała, że w Zespole szkół Odzieżowych na Kazimierza Wielkiego w Poznaniu została rozpylona nieznana substancja. Młodzież nie została jednak ewakuowana, chociaż wiele osób źle się poczuło. Doszło nawet do zasłabnięcia. Na miejsce wezwano straż pożarną, pogotowie i policję.

Zespole szkół Odzieżowych na Kazimierza Wielkiego w Poznaniu została rozpylona dziwna substancja. Była wezwana straż pożarna, pogotowie i policja, jednak do tej chwili nie ma wyjaśnień dyrekcji co się stało. Młodzież nie została ewakuowana, doszło do zasłabnięcia, podrażnień dróg oddechowych - czytamy w wiadomości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tony broni z USA. Niebywałe nagranie z portu w Gdyni

W dalszej części wiadomości czytamy, że szkole praktycznie nikt nie zareagował na objawy u uczniów. Pielęgniarka, która monitorowała sytuację "tylko odsyłała młodzież do do domu". Rodzice otrzymali informacje, że nie ma powodów do obaw i nic poważnego się nie stało. Osoby, które źle się poczuły, mogły pojechać do domu.

Redakcja portalu skontaktowała się z odpowiednimi służbami. Dyżurny poznańskiej straży pożarnej potwierdził całe zdarzenie. Zapewnił, że nie był to poważny incydent. Nie rozpoznano także, jaka substancja została rozpylona na korytarzach placówki.

Jednak nasze przyrządy nie wykazały niczego niepokojącego. Dzieci miały podrażnione gardła. Na miejsce przyjechało również pogotowie, ale nikogo nie zabrało. Sprawę wyjaśniała również policja. Nie wiadomo, co to za substancja, ponieważ nasze przyrządy nic nie wykazały. Oprócz podrażnienia dróg oddechowych nie stało się nic zagrażającego życiu - przekazał redakcji portalu epoznan.pl
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić