o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
JKM
|

Ale wpadka! Sprawdzili słowa Rzecznika Praw Dziecka w programie na żywo

41
Podziel się

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak stwierdził w trakcie rozmowy z dziennikarzem RMF FM Robertem Mazurkiem, że telefon zaufania dla dzieci jest czynny całą dobę. Redaktor natychmiast powiedział "sprawdzam". Okazało się, że - zgodnie z komunikatem - infolinia funkcjonuje tylko w określonych godzinach.

Ale wpadka! Sprawdzili słowa Rzecznika Praw Dziecka w programie na żywo
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zaliczył sporą wpadkę (PAP, Tomasz Gzell)
bDJsDubV

Mikołaj Pawlak w środowym wywiadzie dla RMF FM zapewniał, że można pod numer dziecięcego telefonu zaufania dzwonić całodobowo, zarzucając prowadzącemu rozmowę, że szerzy fałszywe informacje. Robert Mazurek postanowił skonfrontować słowa Rzecznika Praw Dziecka z rzeczywistością. Jak sprawdził dziennikarz, podczas wykonanego na żywo połączenia włączyła się automatyczna sekretarka, która przekazała informację, że telefon działa od 8:15 do 20.

Kto szerzy fake newsy, panie ministrze? My czy pan? – zapytał Mazurek.
bDJsDubX

Dziecięcy telefon zaufania nie działa? Rzecznik mówi o błędzie

Rzecznik Praw Dziecka odparł, że to błąd techniczny i sprawdzi, dlaczego nie zmieniono tej wersji nagrania. Dodał również, że mimo to dzieci mogą znaleźć pomoc pod tym numerem telefonu przez całą dobę. Po programie Pawlak odniósł się także do sytuacji na Twitterze.

Przez krótką chwilę z powodu błędu włączało się nieaktualne przywitanie, bez wpływu na połączenie z ekspertem – napisał z oficjalnego profilu Rzecznika Praw Dziecka.
bDJsDucd

RPD skrytykował słowa Rydzyka na temat pedofilii. "Haniebne"

Mikołaj Pawlak odpowiadał w programie RMF FM także na pytania o słowa Tadeusza Rydzyka, który podczas uroczystości z okazji 29. urodzin Radia Maryja usprawiedliwiał pedofilię w Kościele. Robert Mazurek zapytał Rzecznika, dlaczego nie zareagował na tę wypowiedź księdza sam z siebie. Pawlak odparł, że stwierdzenie, iż nie broni ofiar, to "pomówienie".

Takie słowa, jakie wypowiedział Tadeusz Rydzyk, nie powinny nigdy i nigdzie paść (…). Słowa haniebne były wyjaśnione, wyraziłem swoje oburzenie. Cała moja działalność publiczna prowadzi do tego, by zaostrzyć kary za takie przestępstwa – powiedział Rzecznik Praw Dziecka na antenie RMF FM.
bDJsDuce

Obejrzyj także: Rzecznik Praw Dziecka o pomocy dla dzieci, które padły ofiarą pedofila

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJsDucf
bDJsDucy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(41)
!!!!
3 miesiące temu
Zapewne chodziło mu o sex telefon, gada całymi nocami więc się zapomniał
Obywatel UE
3 miesiące temu
to najgorszy "Rzeźnik" praw Dziecka w historii! WSTYD! Ten Człowiek nadaje się do biedronki na kasę co najwyżej!
Nie ufajcie
3 miesiące temu
Nigdy nie ufalem politykom, bo każdy z nich kłamie.
bDJsDucz
ip123
3 miesiące temu
Dlaczego jego wypowiedzi, sposób artykułowania i nawet wygląd zewnętrzny kojarzy mi się źle z jakąś przynależnością do grupy OPUS DEI lub ORDO IURIS? Czy to może moje subiektywne odczucie?
Ja to ja
3 miesiące temu
Czynny czy nieczynny ale dzwonic można 24h
Najnowsze komentarze (41)
maciek
3 miesiące temu
patrząc na zdjęcie tego pana mam wrażenie że jest osobą która wymaga specjalnej troski
polak
3 miesiące temu
Partia rządząca bardzo dba o dzieci - prezydent uwolnił pedofila który własne dziecko gwałcił..... no ale jeśli uznany przez nich dostojnik kościelny mówi że to "pokusa" tylko. No ale dzieci przecież nie głosują.
polak
3 miesiące temu
Ciekawe czy on też bije brawo rydzykowi bo o tym co sie dzieje w jego miejscu pracy to nie wie
dit
3 miesiące temu
Mazurek jesteś najlepszy, wspaniale !
pralina
3 miesiące temu
Te wpadki przerazaja jakich mamy przedstawicieli- mam nadzieje na szybkie zmiany
Moriarty
3 miesiące temu
Kto rozumny dzwoniąc na przykład o 22:00 i słysząc zapowiedź, że telefon działa do 20:00 trzyma dalej słuchawkę, bo może jednak?? Ciekawe dlaczego osoby przy telefonie nie zwróciły uwagi, że po 20:00 telefony przestają dzwonić. Zresztą szkoda gadać, jak ktoś się upomni o raporty i billingi to wtedy się okaże że to ściśle tajne albo się nie zarchiwizowało.
mmmm
3 miesiące temu
To jakiś niedorzecznik i tyle
Cześć
3 miesiące temu
Tanio wynajmę kawalerkę w W-wie 785920777
bDJsDucr
Obywatel
3 miesiące temu
Czego więcej od niego wymagać Dopiero klaskał, u Rydzyka gdy ten rozgrzeszał pedofilię. Niestety cofamy się. Coraz bliżej średniowiecza. Ale będziemy teraz mogli, chociaż poczytać, i zobaczyć w tv jak jest super.
Anka
3 miesiące temu
Rządzi nami niby ksiądz, niby minister sprawiedliwości i edukacji, niby prezes TK ,niby ekspert od katastrof lotniczych, niby Rzecznik Praw Dziecka...itd-niestety.
Noo
3 miesiące temu
Rzecznik niechaj po swojemu napisze wiekopomne dzieło pod tytułem;Pamietnik Plastusia,a w nim swoje złote myśli i buńczuczne przekonanie-telefon cała dobę działa.
kolow
3 miesiące temu
czlowiek zenada
obywatel
3 miesiące temu
Wszyscy płaczą, narzekają, lamentują - kto nami rządzi, ale kto ich wybrał za srebrniki 500+ i inne +. Najbardziej nie żal mi rolników, jeszcze niech im dopłaty zabiorą - to będzie komplet w podziękowaniu za ich głos.
Olo
3 miesiące temu
No brak słów ,w jakim oni świecie żyją ,co to za facet
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić