All inclusive w Turcji? Będziesz musiał sięgnąć głębiej do kieszeni

15

Wiele wskazuje na to, że osoby szukające wypoczynku w Turcji będą musiały głębiej sięgnąć do kieszeni. Ceny wycieczek do tego popularnego wśród Polaków kraju rosną, choć touroperatorzy przekonują, że skala podwyżek nie jest duża.

All inclusive w Turcji? Będziesz musiał sięgnąć głębiej do kieszeni
Turcja to popularny wśród Polaków wakacyjny kierunek. W tym roku za wypoczynek zapłacimy więcej (Adobe Stock, Lukas Bischoff)

Jeśli szukamy kierunku na spokojny, wakacyjny odpoczynek za granicą, wielu Polaków decyduje się na wyjazd do Turcji. Ten kraj to od lat niezwykle popularny kierunek wypoczynkowy, który kusi stosunkowo niskimi cenami i wysokim standardem hoteli.

Wygląda jednak na to, że w tym roku amatorzy wypoczynku w Turcji będą musieli nieco głębiej sięgnąć do kieszeni. Polacy skupieni na forach turystycznych donoszą, że ceny wycieczek w porównaniu do ubiegłorocznego sezonu zauważalnie wzrosły.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Coraz droższe wakacje. Psycholog ma dla rodziców jedną radę

Za all inclusive zapłacimy więcej. Klienci narzekają

Wzrosty cen tyczą się przede wszystkim popularnych wśród Polaków wypoczynków "all inclusive". Osoby, które dokonały rezerwacji "first minute", mogą jeszcze nie odczuć wyższych cen, ale - jak wynika z analizy portalu naTemat.pl - aktualna oferta biur podróży nie zadowoli miłośników szukania wakacyjnych okazji.

Osoby szukające wakacji all inclusive w lepszym hotelu o wyższym standardzie powinny przygotować się na spory wydatek. W tym wypadku tygodniowy turnus, jeśli chodzi o ośrodek z czterema gwiazdkami lub więcej, może kosztować około 4 tysiące złotych na osobę.

To oczywiście nie oznacza, że amatorzy tańszych wakacji nie znajdą niczego dla siebie. Warto jednak pamiętać, że musimy liczyć się z obniżeniem standardu - najczęściej w ofercie pojawiają się wówczas hotele trzygwiazdkowe.

Touroperatorzy przekonują, że skala podwyżek tegorocznych wycieczek do Turcji jest minimalna. Tak wynika z informacji przekazanych portalowi naTemat.pl przez biuro prasowe biura Itaka.

Na dzisiaj średnia cena zakupu wyjazdów do Turcji w sezonie Lato 24 jest zaledwie 1 punkt procentowy wyższa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, także możemy powiedzieć, że jesteśmy na poziomie roku ubiegłego - twierdzi Ewa Maruszak z Itaki.
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić