oprac. Maciej Deja| 
aktualizacja 

Ambasada Izraela zamknięta. Jest oświadczenie

274

Ambasada Izraela w Warszawie zawiesza swoją działalność. Z oświadczenia opublikowanego na Facebooku wynika, że decyzja ma związek z działaniami Ministerstwa Finansów Izraela. Nie wiadomo, kiedy placówka wznowi działanie.

Ambasada Izraela zamknięta. Jest oświadczenie
Ambasada Izraela zamknięta. Jest oświadczenie (East News)

Ambasada Izraela będzie zamknięta po tym, jak naruszone zostało porozumienie podpisane pomiędzy dyplomatami a Dyrektorem Generalnym Ministerstwa Finansów 21 lipca 2019 - tłumaczą pracownicy placówki na Facebooku.

"Zmuszeni zostaliśmy do zawieszenia funkcjonowania naszej placówki. Decyzja ta wprowadziła jednostronną zmianę w istniejące od kilkudziesięciu lat procedury" - czytamy w oświadczeniu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Ambasada Izraela zamknięta. Jest oświadczenie

Ambasada do czasu rozwiązania konfliktu będzie zamknięta. Usługi konsularne nie będą świadczone, a wejście na teren placówki zostanie ograniczone. "Dyplomaci izraelscy zawsze działają na rzecz dobra swojego kraju. Niestety wspomniana decyzja Ministerstwa Finansów nie pozostawia nam wyboru, ponieważ narusza podstawowe interesy Państwa Izrael. Mamy nadzieję na rychłe rozwiązanie tego kryzysu" - czytamy.

Zobacz także: Zobacz też: Wielka mobilizacja w Izraelu

Izraelscy dyplomaci są niezadowoleni z niedostatecznego finansowania placówek dyplomatycznych na całym świecie. Zdecydowali się na wejście w spór pracowniczy z tamtejszym ministerstwem finansów i czasowe zamknięcie ambasad.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić