Amerykanie zapomnieli o koronawirusie? Zdjęcia z Florydy obiegły świat

505

Tłumy Amerykanów zjechały na Florydę świętować przerwę wiosenną w nauce. Konsekwencje mogą być fatalne, gdyż imprezowicze najwyraźniej zapominają o obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa.

Amerykanie zapomnieli o koronawirusie? Zdjęcia z Florydy obiegły świat
Amerykanie lekceważą pandemię na Florydzie (PAP, EPA, CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH)

Koronawirus nie daje za wygraną. W USA codziennie przybywa kilkadziesiąt tysięcy nowych zakażeń. Trudna sytuacja pandemiczna nie odstraszyła jednak studentów świętujących wiosenną przerwę od zajęć. Tłumy zjechały się na Florydę, aby hucznie celebrować czas wolny.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Najazd studentów budzi niepokój wśród Amerykanów. Wypoczywający nie stosują zasad bezpieczeństwa, które pomogłyby im uniknąć zakażenia koronawirusem. Władze stanu wprowadziły obostrzenia w postaci zamknięcia barów, plaży i sklepów, jednak imprezowicze pozostają nieugięci. W geście protestu często gromadzą się tłumnie nawet na ulicach Miami. W walce z łamiącymi zakazy nie pomogło wprowadzenie stanu wyjątkowego i przedłużenie godziny policyjnej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na ulicach Miami dochodziło nawet do starć z policją. W poprzedni weekend zatrzymano około 150 osób. Bezradne władze stanu wezwały nawet oddziały SWAT. Starcia zakończyły się na rozpędzeniu tłumu przy użyciu gazu pieprzowego.

Władzom brakuje argumentów na powstrzymanie imprezowiczów. Zamknięci w swoich domach przez ostatni rok studenci podkreślają, że nic ich nie powstrzyma. Tłumaczą, że wolą zakazić się koronawirusem, niż cały czas być w zamknięciu.

Jeżeli złapię wirusa, to złapię. Nie powstrzyma mnie to przed imprezowaniem - powiedział telewizji Fox News jeden z imprezowiczów.
Zobacz także: Chory na COVID-19 Piasek opublikował nagranie. Jest reakcja z Ministerstwa Zdrowia
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić