Karczewski: My dbamy o Polaków, a opozycja jedynie knuje

21

Stanisław Karczewski odpowiedział na wpis Donalda Tuska na Twitterze. Wicemarszałek Senatu wychwala obóz zjednoczonej prawicy i krytykuje przedstawicieli opozycji.

Karczewski: My dbamy o Polaków, a opozycja jedynie knuje
Zdjęcie poglądowe. (Flickr, Senat RP)

Nie ma polityka, na którego słowa politycy PiS reagowaliby z taką wściekłością, jak na wypowiedzi Donalda Tuska. Były premier już wielokrotnie swoimi publicznymi komentarzami rozgrzewał polityków partii Jarosława Kaczyńskiego do czerwoności.

Pisowska wersja dyktatury to dykta i tektura. Państwo słabe, ale bardzo dokuczliwe. (...) Chaotyczny i niekonsekwentny lockdown niszczy ludzi, nie wirusa, a wybiórcza i niepełna tarcza nie powstrzyma upadku tysięcy małych firm. Mniej restrykcji, więcej pomocy! (...) Twierdzą, że otwierają kasyna, bo państwo zarobi na podatkach, ale nie otwierają hoteli i restauracji, które w sumie płacą wielokrotnie większy podatek. Kłamią, czyli biorą - krytykował w ostatnim czasie Tusk rządzących.

Były szef Rady Europejskiej a obecnie lider Europejskiej Partii Ludowej bardzo krytycznie ocenia także prezydenta Andrzeja Dudę.

Nie podzielam krytyki sportowych pasji Pana Prezydenta. Przecież od dawna wiadomo, że tak potrzebne respiratory i maseczki najłatwiej zamówić na stoku narciarskim - odniósł się Tusk do niedawnego wypadu prezydenta na narty.

Najnowsza aktywność Tuska

Rządzącym kolejny raz oberwało się od Donalda Tuska w kontekście trwającej pandemii COVID-19. Były premier zarzuca władzy "okradanie własnego narodu".

Okradają własny naród w czasie tragicznej zarazy. Ich rządy przejdą do historii jako czas hańby. Trzeba to wreszcie głośno powiedzieć - stwierdził Tusk.

Powyższe słowa zadziałały na polityków zjednoczonej prawicy, jak czerwona płachta na byka.

Od niepamiętnych czasów złodzieje najgłośniej krzyczą: "Łapaj złodzieja". Nic się w tych sprawach nie zmieniło. Trzeba to w końcu głośno powiedzieć - skomentował słowa Tuska Maciej Wąsik, zastępca ministra Mariusza Kamińskiego w MSWiA.

Komentarz odnoszący się do słów byłego premiera umieścił na Twitterze Stanisław Karczewski. Wicemarszałek Senatu porównuje własny obóz polityczny z obozem opozycji.

My pracujemy, budujemy, wzmacniamy Polskę, dbamy o Polaków. Oni potrafią jedynie knuć - pisze Karczewski.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić