Angela Merkel żąda działań. Chodzi o sprawę Nawalnego

12

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wraz z szefem niemieckiej dyplomacji Heiko Maasem wzywają Rosję do przeprowadzenia śledztwa w sprawie podejrzanego zatrucia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego i pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności.

Angela Merkel żąda działań. Chodzi o sprawę Nawalnego
Angela Merkel wzywa Rosję do wyjaśnienia sprawy Nawalnego (ONS.pl)

Niemieccy lekarze zajmujący się Aleksiejem Nawalnym w berlińskim szpitalu Charite nie mają najmniejszych wątpliwości co do tego, że rosyjski opozycjonista został otruty. Lekarze oceniają stan Nawalnego jako ciężki, ale stabilny. Nawalny nadal jest w stanie śpiączki farmakologicznej.

Tymczasem kanclerz Niemiec Angela Merkel wraz z szefem niemieckiej dyplomacji Heiko Maasem wezwali w poniedziałek Rosję do wyjaśnienia podejrzanego zatrucia Aleksieja Nawalnego i pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności. Politycy podkreślili, że "winni muszą zostać zidentyfikowani i pociągnięci do odpowiedzialności"

W związku ze znaczącą rolą Nawalnego w opozycji politycznej w Rosji tamtejsze władze są pilnie wezwane do wyjaśnienia tej sprawy do samego końca i przy pełnej przejrzystości - apelują niemieckie władze

Zwolennicy Nawalnego złożyli już wniosek o przeprowadzenie śledztwa w sprawie otrucia. Rosyjski Komitet Śledczy jak dotąd nie zajął się sprawą. Lekarze badający Nawalnego w Omsku wciąż utrzymują, że badania wykluczyły jakakolwiek ślady trucizny w organizmie opozycjonisty.

Mamy nadzieję, że Nawalny całkowicie wyzdrowieje. Najlepsze życzenia kierujemy też do jego rodziny, która przechodzi trudny czas - przekazali Merkel i Maas.
Zobacz także: Aleksiej Nawalny otruty. Rywal Putina walczy o życie
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić