Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Apel lekarzy. "Jeśli zauważysz te nietypowe objawy, możesz mieć COVID"

60
Podziel się:

Senność, brak sił, wahania nastrojów, tracenie równowagi, a także wiele innych, nietypowych objawów, które zauważymy, może oznaczać, że zaraziliśmy się koronawirusem. Przy tym wcale nie musimy kaszleć, a także mieć gorączki. Lekarze apelują.

Apel lekarzy. "Jeśli zauważysz te nietypowe objawy, możesz mieć COVID"
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)

The New York Times opisuje przypadki starszych osób, które cierpiały na COVID-19, choć o tym nie wiedziały, bo odczuwane przez nich objawy za nic nie przypominały tych, o których najczęściej mówi się wciąż w mediach.

Seniorzy nie mieli gorączki, a jeden z nich, mający 86 lat, miał tylko lekki kaszel. Ich głównymi objawami były za to: pogorszenie nastroju, senność w ciągu dnia, nudności i biegunka. Jeden z opisywanych przypadków, 90-letni mężczyzna, popadł natomiast w letarg.

Dużo spała - mówi o swojej teściowej mężczyzna, cyt. przez New York Times.

Wkrótce wszyscy, w różnych odstępach czasu, poddali się testom na koronawirusa. Ten wyszedł pozytywnie.

Nowe wyniki badań. Przeanalizowano dokumentację medyczną 5 tys. pacjentów

Eksperci postanowili przeanalizować dokumentację medyczną ponad 5 tys. pacjentów, którzy chorowali na COVID-19 w różnych szpitalach w USA. Wszyscy pacjenci mieli powyżej 65 lat.

1/4 pacjentów zgłosiła bardzo nietypowe, jak na tę chorobę, objawy. Były to m.in. upadki, zmęczenie, osłabienie, trudności z chodzeniem lub wstawaniem z łóżka - mówi Allison Marziliano, autorka badania, z zawodu psycholog społeczny i zdrowia w Feinstein Institutes for Medical Research.

Warto dodać, że 11 proc. pacjentów zmagało się również z problemami natury psychicznej. Odczuwali "zmieszanie, pobudzenie, zaniki pamięci", a nawet popadali w letarg

Klinicyści powinni wiedzieć, starsi dorośli powinni wiedzieć, ich opiekunowie powinni wiedzieć: jeśli zauważysz pewne nietypowe objawy, może to być COVID-19 - apeluje autorka badań (cyt. przez New York Times).

Wśród badanej grupy 5 tys. osób, nietypowe objawy wystąpiły u 31 proc. pacjentów w wieku 65-74 lat. Natomiast u osób w wieku powyżej 85 lat było to już 44 proc.

Objawy te występowały częściej u kobiet, u pacjentów rasy czarnej (ale nie u Latynosów) i u osób cierpiących na inne choroby przewlekłe, zwłaszcza cukrzycę lub demencję - podaje The New York Times.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(60)
Torbulator
rok temu
Ale mogę nie mieć covid
bre
rok temu
He, he, he... ale dłuższy wpis o tym, że Australijskie Siły Obrony zatwierdziły, iż "szczepionki" Covid-19 są trucizną i mogą być podawane ludziom (jako trucizna) do walki z pandemią w ramach dokumentu “Instrument of Authorisation” to już nie weszło.
NOP
rok temu
- Tracenie rownowagi ? - bardziej to przypomina nieporzadany odczyn poszczepienny niz covida...
to ja
rok temu
Skandal tak kłamać
Bajt
rok temu
Covid przenosi się przez bąki (takie rzeczy piszą media) więc kto normalny będzie się szczepił ludzie ;)
:DDDDDDDDDDDD...
rok temu
ja się tak czuję jak mam kaca :D
Polski pacjen...
rok temu
Mam te objawy od ponad roku i nasza wspaniała służba zdrowia ni w ząb nie wie co to , pędzają mnie od laryngologa po neurologa i diagnozy brak mimo kolejnych tomografii oraz rezonansów Ostatnio nawet na tomografii znaleźli podejrzenia krwiaka przymózgowia. Ubaw gdyż wg mnie to efekt długotrwałej nieleczonej alergii + krzywych przegród nosowych. Ale mnie tam nikt nie słucha, co jeden lekarz to ma swoją wizję i nic od ponad roku z tego nie wynika. PS Covida przechodziłem w tym roku w kwietniu także bez związku z objawami ale i tu o tzw zabawnie służbie zdrowia mógłbym sporo opowiadać xD
bdhdzfsjyt
rok temu
PRZESTANCIE!!!!
Buhahaha
rok temu
No i co z tego, że mieli wirusa. Przy okazji innych schorzeń związanych z wiekiem. Helicobacter pylori ma 80% populacji globu. I co z tego?
suweren
rok temu
Polskim lekiem na koronawirusa rząd chwalił się już w marcu ubiegłego roku.
ONR
rok temu
Dlaczego nie mamy polskiej narodowej mutacji?
zdziwiony
rok temu
Już wiadomo każdy objaw nietypowy lub nawet typowy to coronowirus. Wreszcie się wyjaśniło na co ludzie chorują od wieków
Piolt
rok temu
Spójrzcie w niebo ,a zobaczycie z jakim impetem zaczęli opryski na nasze głowy.
Bobo
rok temu
To faktycznie straszne objawy. Mam nadzieję, że nie są śmiertelne.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić