Aresztowani za publiczne oświadczyny. Narzeczeni staną przed sądem

W mieście Sziraz w Iranie doszło do publicznych oświadczyn, co nie spodobało się władzom. Narzeczeni zostali zaaresztowani, a wkrótce staną przed sądem. Wideo z oświadczyn pary pojawiło się w mediach społecznościowych.

Aresztowani za publiczne oświadczyny. Narzeczeni staną przed sądem
Oświadczyny w Iranie. (YouTube)

Oświadczyny miały miejsce przy grobie poety Hafeza Szirazi, jednego z największych perskich twórców. Romantyczne chwile zostały nagrane, a wideo trafiło do sieci.

Narzeczeni aresztowani

Na nagraniu widać mężczyznę, który wśród tłumu turystów klęknął przed narzeczoną, aby się jej oświadczyć. Świadkowie zaczęli oklaskiwać parę, gdy pierścionek został przyjęty przez kobietę.

Jak przekazuje portal Middle East Eye para została zatrzymana. Wkrótce staną przed sądem za "działania sprzecznego z prawem religijnym". Dodatkowo kobieta odpowie za pokazywanie się w miejscu publicznym bez zasłoniętych włosów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nocny atak na Kijów. Przerażające relacje mieszkańców

Oprócz pary aresztowane miały zostać jeszcze dwie osoby, które były odpowiedzialne za historyczny obiekt. Zawieszony w obowiązkach został kierownik oddziału ministerstwa dziedzictwa kulturowego w ostanie Fars.

O sprawie poinformowała także agencja Tasnim. W komunikacie napisano, że gubernator ostanu Fars zapewnił, że będzie zdecydowanie reagował na każde działanie wymierzone przeciwko szariatowi.

W żadnym przypadku nie dopuścimy do jakichkolwiek zachowań sprzecznych z normami i szariatem w Sziraz i Fars. Będzie wręcz przeciwnie, będziemy ścigać wszystkich, którzy organizują się w celu szerzenia moralnego zepsucia i deprawacji - powiedział gubernator cytowany przez agencję.
Zobacz także: Iranian Romance: Authorities Crack Down After Joyous Wedding Proposal
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić