aktualizacja 

Atak psa w Lęborku. Ekspert komentuje

24

Dramatyczne sceny w Lęborku. W centrum miasta pies zaatakował trzy osoby, w tym ośmioletnie dziecko. Co robić, gdy pojawi się zagrożenie ze strony czworonoga? O tym opowiedział psi behawiorysta.

Atak psa w Lęborku. Ekspert komentuje
Pies zaatakował przechodniów (Policja Pomorska)

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się właściciel 8-miesięcznego psa. Mężczyzna przywiązał czworonoga do słupa znajdującego się przy sklepie w centrum Lęborka. Niestety, zwierzę zerwało się z uprzęży i zaatakowało troje przechodniów.

Ta sytuacja powinna by przestrogą dla wszystkich posiadaczy psów. - Zostawianie psa samego, przywiązanego pod sklepem jest niezwykle lekkomyślne, żeby nie powiedzieć bezmyślne. Nie można tego robić, chociażby z takich przyczyn, jak widzieliśmy w Lęborku - powiedział Wirtualnej Polsce Paweł Lachowicz, trener psów i behawiorysta.

Ważne rady. Co robić, gdy pies atakuje?

Lachowicz wskazał też, jak należy się zachowywać, kiedy pies zacznie atakować. - Jak widać na filmiku z Lęborka, pies tak naprawdę był przestraszony i odganiał osoby, które zbliżały się do niego. Biegł w ich kierunku, warcząc, szczekając i pokazując zęby. W takiej sytuacji najważniejsze jest to, czego nie wolno robić - czyli nie wykonywać gwałtownych ruchów, nie uciekać, nie wyciągać rąk w kierunku psa, nie mówić do niego, nie krzyczeć - podkreślił ekspert.

Należy zachowywać się spokojnie. Najlepiej zatrzymać się, schować ręce, odwrócić głowę, nie patrzeć się w stronę psa, a następnie bardzo powolnym krokiem oddalać się od niego, wychodząc z tej strefy, w której pies czuje się niepewnie i nas atakuje - podsumował.
Zobacz także: Wstrząsające nagranie z monitoringu w Lęborku. Trzy osoby zaatakowane
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić