Atak Rosjan na klasztor. Nowicjusz nie żyje

Na początku tego tygodnia Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na klasztor męski w miejscowości Ladawa w środkowej Ukrainie (obwód winnicki). W wyniku ostrzału śmierć poniósł 59-letni nowicjusz. Najprawdopodobniej zmarł na atak serca.

Atak Rosjan na klasztor. Nowicjusz nie żyje
W klasztorze odbył się pogrzeb nowicjusza,, zmarłego wskutek rosyjskiego ataku (Facebook, Могилів-Подільська єпархія УПЦ)

31 października rosyjskie rakiety spadły na położony na skale klasztor męski Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego, zlokalizowany we wsi Ladawa (rejon mohylowski). W momencie, kiedy doszło do ataku, odbywało się akurat nabożeństwo.

Rosjanie zaatakowali ukraiński klasztor. Nie żyje nowicjusz

Siła uderzenia rakiet doprowadziła do poważnych zniszczeń, w tym uszkodzenia drogocennego ikonostasu i lamp. Wybitych zostało też kilka okien. Niestety, straty materialne nie były jedynym skutkiem ataku przeprowadzonego przez armię Putina.

Jak poinformowała w poście na Facebooku diecezja mohylewsko-podolska, w wyniku rosyjskiego ostrzału śmierć poniósł 59-letni Wadym, nowicjusz klasztoru. Mężczyzna prawdopodobnie doznał zawału z powodu nagłego stresu.

Nie odniósł żadnych obrażeń fizycznych. Była bardzo silna fala uderzeniowa, a jego serce nie mogło tego znieść. Prawdopodobnie był bardzo przestraszony - przekazał w rozmowie z "Ukraińską Prawdą" opat klasztoru - ojciec Antoni.

Według opata, Wadym pochodził z Kijowa i przebywał w klasztorze już od 4 lat. Jego jedyną żyjącą krewną jest niepełnosprawna siostra, która nie mogła pojawić się na pogrzebie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Przypomnijmy, że 31 października Rosjanie przeprowadzili zmasowany atak rakietowy na krytyczną infrastrukturę Ukrainy oraz obiekty cywilne. Uszkodzeniu uległo tego dnia co najmniej 18 budynków w 10 regionach Ukrainy, między innymi w Kijowie, Charkowie, obwodzie czerkaskim, kirowohradzkim i czerniowieckim. Ukraińskie Siły Powietrzne poinformowały, że zestrzeliły 44 z ponad 50 pocisków wystrzelonych z rejonu Morza Kaspijskiego i zachodniej Rosji.

Zobacz także: Szantaż Rosji. Putin znów się przeliczył. "Przejaw bezradności na froncie"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić