Awaryjne lądowanie w Poznaniu. Oto co się działo w Ryanairze

58

W nocy z 1 na 2 stycznia doszło do interwencji straży granicznej na poznańskim lotnisku. Strażnicy weszli na pokład samolotu pasażerskiego, który awaryjnie lądował w stolicy Wielkopolski. Sprawcą całego zamieszania był jeden z pasażerów.

Awaryjne lądowanie w Poznaniu. Oto co się działo w Ryanairze
Na pokład samochodu weszła straż graniczna (zdjęcie ilustracyjne) (Straż graniczna)

Do zdarzenia doszło 1 stycznia około 23.00 na poznańskim lotnisku. Doszło tam do bardzo niepokojącej sytuacji. Samolot pasażerski linii lotniczych Ryanair musiał awaryjnie lądować na płycie portu lotniczego w stolicy Wielkopolski. Sprawę nagłośnił portal epoznan.pl.

Awaryjne lądowanie samolotu było widoczne na portalu flightradar24.com. Dziennikarze epoznan.pl zwrócili się z zapytaniem o sprawę do straży granicznej. Rzeczniczka potwierdziła, że kapitan lotu zaprosił na pokład maszyny strażników, prosząc ich o interwencję.

Rzeczywiście strażnicy graniczni zostali poproszeni przez kapitana samolotu o interwencję na pokładzie - powiedziała portalowi epoznan.pl mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Biedroń o sytuacji Tuska. Wspomniał Adamowicza

Wiadomo również, co było powodem interwencji strażników. Samolot lecący z Wilna do Londynu lądował w Poznaniu przez jednego z pasażerów. Obywatel Litwy znajdujący się pod wpływem alkoholu miał zachowywać się agresywnie w czasie rejsu. Badanie alkomatem wykazało, że awanturnik miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Interwencja straży granicznej zakończyła problemy załogi i pasażerów lotu z Wilna do Londynu. Podróż obywatela Litwy zakończyła się w Poznaniu. Mężczyzna został wyprowadzony z pokładu samolotu, a następnie przewieziony na izbę wytrzeźwień. Litwin pozostał tam do 2 stycznia. Wiadomo też, że po wytrzeźwieniu, będą z nim przeprowadzone kolejne czynności. Samolot odleciał z Poznania około 30 minut po północy.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić