Arłukowicz ma złą wiadomość dla Dworczyka. "Wszystko sprawdzimy"

93

Były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz w programie "Newsroom WP" odnosił się do kwestii szpitali tymczasowych. "To jest chaos decyzyjny, ale wkrótce podsumujemy sposób budowania tych szpitali" - zapewnił.

Arłukowicz ma złą wiadomość dla Dworczyka. "Wszystko sprawdzimy"
Bartosz Arłukowicz (Newsroom WP)

Szczyt trzeciej fali pandemii koronawirusa to już historia. Sytuacja epidemiczna w Polsce uległa poprawie, co sprawiło, że rząd zdecydował się na luzowanie ograniczeń i wygaszanie szpitali tymczasowych.

Tę decyzję w programie "Newsroom WP" oceniał Bartosz Arłukowicz. Były minister zdrowia nie szczędził mocnych słów.

To jest chaos decyzyjny, ale wkrótce podsumujemy sposób budowania tych szpitali. W czasie pandemii pewnie nie było ku temu możliwości, bo wirus szalał, a ludzie umierali i chorowali. Pamiętamy jednak wszyscy te horrendalne dziesiątki milionów złotych, które płynęły przez szpitale nazywane narodowe czy tymczasowe - mówił.

Bartosz Arłukowicz zwrócił się do Michała Dworczyka

W trakcie swojej wypowiedzi Arłukowicz skierował również kilka słów w stronę Michała Dworczyka.

Mam niedobrą wiadomość dla ministra Dworczyka. Teraz sprawdzimy, w jaki sposób przepłynęły przez te placówki dziesiątki milionów złotych, kto w jaki sposób je wydawał i kto wykonywał zlecenia. Sprawdzimy też dlaczego przez cały okres pandemii, przez Szpital Narodowy przewinęło się zaledwie 1800 pacjentów (…). Czasem tyle osób leży jednocześnie w dużym szpitalu w Polsce (…). Sprawdzimy dlaczego propaganda zastąpiła to, żeby pomóc realnie lekarzom, którzy borykali się od miesięcy z pacjentami na respiratorach. Ratownikom, z karetek, którzy jeździli na sygnale od szpitala do szpitala, nie mogąc położyć pacjenta, a w tym czasie szpital tymczasowy stał pusty - podkreślał.

Pod koniec Bartosz Arłukowicz zapewnił, że to wszystko zostanie "sprawdzone i policzone". Były minister zdrowia uważa, że po ustaniu pandemii przyjdzie czas rozliczeń wszystkich tych, którzy nią zarządzali.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić