Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Bestialstwo Rosjan. Zamordowali rodziców słynnego dyrygenta

Podziel się:

Rosyjscy żołnierze zabili rodziców głównego dyrygenta opery we Lwowie - Iwana Cherednichenki. To kolejny akt barbarzyństwa ze strony armii Putina.

Bestialstwo Rosjan. Zamordowali rodziców słynnego dyrygenta
Bestialstwo Rosjan. Zabili rodziców dyrygenta (Facebook)

Iwan Cherednichenko to postać doskonale znana w Ukrainie. Ukończył dyrygenturę operową i symfoniczną w Narodowej Akademii Muzycznej im. Czajkowskiego w 2014 roku. Od 2021 roku jest głównym dyrygentem w Narodowym Akademickim Teatrze Opery i Baletu we Lwowie.

Jego rodzina pochodzi z Kijowa i kilka dni temu alarmował na Facebooku, że nie ma kontaktu z siostrą i rodzicami. Apelował o pomoc i każdy szczegół, który pozwoli ich odnaleźć.

W poniedziałek pojawiły się tragiczne informacje w tej sprawie, które przedstawił sam Iwan Cherednichenko.

Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc w poszukiwaniach i wsparcie... Ale niestety dzisiaj wolontariusze, którzy byli niedaleko naszego domu potwierdzili, że moi rodzice zostali bezlitośnie zabici przez rosyjskich łajdaków - napisał na Facebooku.

Akt barbarzyństwa

Wojna w Ukrainie trwa już ponad miesiąc, jednak nic nie zapowiada jej szybkiego zakończenia. Rosjanom nie udało się zdobyć stolicy, ale największe miasta w całym kraju są regularnie ostrzeliwane.

Cierpią cywile i niewinni ludzie. W mediach społecznościowych jest dużo filmów, jak rosyjscy żołnierze strzelają bez powodu do ukraińskiej ludności. Największym echem odbiło się zbombardowanie Teatru Dramatycznego w Mariupolu, w którym chroniło się wiele kobiet i dzieci.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić