Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Sonia Stępień
Sonia Stępień
|

Dramat 14-latki z Białegostoku. Czterech mężczyzn skazanych

710
Podziel się:

Dramat w Białymstoku. Czterech młodych mężczyzn odurzało 14-latkę psychotropami i wykorzystywało seksualnie. W czwartek sprawcy usłyszeli wyroki od 2 do 3 lat pozbawienia wolności.

Dramat 14-latki z Białegostoku. Czterech mężczyzn skazanych
14-latka była odurzana i wykorzystywana seksualnie (Getty Images)

Do wstrząsających wydarzeń miało dojść kilkukrotnie w 2018 roku. Według ustaleń sądu nastolatka była odurzana substancjami psychotropowymi, a następnie wykorzystywana seksualnie przez czterech mężczyzn. Do spotkania zmusili dziewczynę szantażem, grożąc, że wrzucą do sieci jej nagie zdjęcia.

Sprawcy to młodzi mężczyźni w wieku od 25 do 27 lat. Jeden z nich znajdował się w areszcie w okresie między lipcem 2019 a styczniem 2020. W czwartek Sąd Okręgowy w Białymstoku skazał ich na karę od 2 do 3 lat pozbawienia wolności i zadośćuczynienie o łącznej kwocie 50 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Białystok. Wyrok za seksualne wykorzystywanie małoletniej

Oprócz tego skazani otrzymali 5-letni zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na mniej niż 50 metrów i kontaktowania się z nią oraz 5-letni zakaz wykonywania wszelkich zawodów lub działalności związanej z wychowaniem, leczeniem, edukacją małoletnich lub opieką nad nimi.

Podczas procesu oskarżeni i obrona próbowali przedstawić pokrzywdzoną jako zdemoralizowaną i rozwiązłą małoletnią. Sąd jednak nie uwierzył w tę wersję wydarzeń. Sędzia Wiesław Żywolewski podkreślił, że nie ma wątpliwości co do popełnienia czynów przez oskarżonych.

To był proces nad czynami oskarżonych, którzy dopuścili się niezwykle poważnych przestępstw związanych z przemocą seksualną wobec dziecka, 14-letniej dziewczyny – powiedział sędzia w uzasadnieniu wyroku, cytowany przez "Super Express"

Nastolatka była kilkukrotnie przesłuchiwana, przy udziale biegłych psychologów i psychiatry. "Ocena jest jednoznaczna, te wszystkie zeznania były prawdziwe i wiarygodne. To, co świadek opowiadała, to się wydarzyło" - powiedział sędzia. Dodał, że łączą się one z innymi, pobocznymi dowodami.

Zobacz także: Małgorzata Kidawa-Błońska o nowej definicji gwałtu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(710)
Beata
rok temu
A gdyby to spotkało córkę sędziego, też tak byłby łagodny wyrok dla patologicznych oprawców?? Szok
Canis curens
rok temu
Taka kara jest skandalicznie za niska! W ogóle za gwałt powinna być kastracja ...
Anna
rok temu
To skandal! Więzienie na tylko do 2- 3 lat a po 5 latach mogą pracować z dziećmi?! Tacy nigdy nie powinni pracować z dziećmi!Zasługują na znacznie surowszą karę.
frugo
rok temu
Oooo ... To jednak nie tylko księża w tym kraju gwałcą ? Bo lewactwo twierdzi że tylko księża .
tego typu
rok temu
Ten wyrok, to kpina, dla tej biednej pokrzywdzonej 14 latki, ten system sądowy to dno, patologia, taka sama jak tych zwyrodnialców, co Jej wyrządzili ogromną krzywdę.
klulbeboli
rok temu
50 tys chyba żartujecie sobie i robicie jaja z ludzi jeszcze powinni im po 1 nerce wyciac i kasa dla młodej niemówiąc juz o obcieciu "tego i tamtego"
temida
rok temu
kogo to prawo w końcu chroni ,przestępce czy ofiarę?publicznie ich powiesić na stadionie narodowym
Luke
rok temu
I co będą sobie siedzieć za nasze pieniądze odizolowani od reszty więźniów, bo tak się u nas robi jak do pierdla trafia pedofil. Nie powinno być czegoś takiego. Powinni mieć możliwość głębszego poznania się z nowymi kolegami.
emeryt
rok temu
Po takim wyroku ludzie zaczną brać sprawiedliwość w swoje ręce . Żeby się to nie skończyło tragicznie !
CBA może spra...
rok temu
To za gwałt, a gdzie dodatek za pedofilie czekam na uzupełnienie wyroku
Gość
rok temu
Wyrok bardzo łagodny , czyżby dzieci prominentów??
J72
rok temu
Widocznie mają znajomości w PIS-ie
w szoku
rok temu
sedzia pomylil widocznie sprawe ,ciekawe jakby mu corke tak zgwalcili i wtedy jaki by wydal wyrok ,ja stawiam ze nawet ni dozywocie jak tyslicie?
misza
rok temu
Ależ wyrok!!! Niezła jazda w tym chorym kraju
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić