o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Sonia Stępień
|

Dramat 14-latki z Białegostoku. Czterech mężczyzn skazanych

710
Podziel się

Dramat w Białymstoku. Czterech młodych mężczyzn odurzało 14-latkę psychotropami i wykorzystywało seksualnie. W czwartek sprawcy usłyszeli wyroki od 2 do 3 lat pozbawienia wolności.

Dramat 14-latki z Białegostoku. Czterech mężczyzn skazanych
14-latka była odurzana i wykorzystywana seksualnie (Getty Images)
bErnbNLp

Do wstrząsających wydarzeń miało dojść kilkukrotnie w 2018 roku. Według ustaleń sądu nastolatka była odurzana substancjami psychotropowymi, a następnie wykorzystywana seksualnie przez czterech mężczyzn. Do spotkania zmusili dziewczynę szantażem, grożąc, że wrzucą do sieci jej nagie zdjęcia.

Sprawcy to młodzi mężczyźni w wieku od 25 do 27 lat. Jeden z nich znajdował się w areszcie w okresie między lipcem 2019 a styczniem 2020. W czwartek Sąd Okręgowy w Białymstoku skazał ich na karę od 2 do 3 lat pozbawienia wolności i zadośćuczynienie o łącznej kwocie 50 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

bErnbNLr

Białystok. Wyrok za seksualne wykorzystywanie małoletniej

Oprócz tego skazani otrzymali 5-letni zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na mniej niż 50 metrów i kontaktowania się z nią oraz 5-letni zakaz wykonywania wszelkich zawodów lub działalności związanej z wychowaniem, leczeniem, edukacją małoletnich lub opieką nad nimi.

Podczas procesu oskarżeni i obrona próbowali przedstawić pokrzywdzoną jako zdemoralizowaną i rozwiązłą małoletnią. Sąd jednak nie uwierzył w tę wersję wydarzeń. Sędzia Wiesław Żywolewski podkreślił, że nie ma wątpliwości co do popełnienia czynów przez oskarżonych.

bErnbNLx
To był proces nad czynami oskarżonych, którzy dopuścili się niezwykle poważnych przestępstw związanych z przemocą seksualną wobec dziecka, 14-letniej dziewczyny – powiedział sędzia w uzasadnieniu wyroku, cytowany przez "Super Express"

Nastolatka była kilkukrotnie przesłuchiwana, przy udziale biegłych psychologów i psychiatry. "Ocena jest jednoznaczna, te wszystkie zeznania były prawdziwe i wiarygodne. To, co świadek opowiadała, to się wydarzyło" - powiedział sędzia. Dodał, że łączą się one z innymi, pobocznymi dowodami.

Zobacz także: Małgorzata Kidawa-Błońska o nowej definicji gwałtu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErnbNLS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(710)
Beata
4 miesiące temu
A gdyby to spotkało córkę sędziego, też tak byłby łagodny wyrok dla patologicznych oprawców?? Szok
Canis curens
4 miesiące temu
Taka kara jest skandalicznie za niska! W ogóle za gwałt powinna być kastracja ...
Anna
4 miesiące temu
To skandal! Więzienie na tylko do 2- 3 lat a po 5 latach mogą pracować z dziećmi?! Tacy nigdy nie powinni pracować z dziećmi!Zasługują na znacznie surowszą karę.
bErnbNLT
frugo
4 miesiące temu
Oooo ... To jednak nie tylko księża w tym kraju gwałcą ? Bo lewactwo twierdzi że tylko księża .
tego typu
4 miesiące temu
Ten wyrok, to kpina, dla tej biednej pokrzywdzonej 14 latki, ten system sądowy to dno, patologia, taka sama jak tych zwyrodnialców, co Jej wyrządzili ogromną krzywdę.
klulbeboli
4 miesiące temu
50 tys chyba żartujecie sobie i robicie jaja z ludzi jeszcze powinni im po 1 nerce wyciac i kasa dla młodej niemówiąc juz o obcieciu "tego i tamtego"
temida
4 miesiące temu
kogo to prawo w końcu chroni ,przestępce czy ofiarę?publicznie ich powiesić na stadionie narodowym
Luke
4 miesiące temu
I co będą sobie siedzieć za nasze pieniądze odizolowani od reszty więźniów, bo tak się u nas robi jak do pierdla trafia pedofil. Nie powinno być czegoś takiego. Powinni mieć możliwość głębszego poznania się z nowymi kolegami.
emeryt
4 miesiące temu
Po takim wyroku ludzie zaczną brać sprawiedliwość w swoje ręce . Żeby się to nie skończyło tragicznie !
CBA może spra...
4 miesiące temu
To za gwałt, a gdzie dodatek za pedofilie czekam na uzupełnienie wyroku
Gość
4 miesiące temu
Wyrok bardzo łagodny , czyżby dzieci prominentów??
J72
4 miesiące temu
Widocznie mają znajomości w PIS-ie
w szoku
4 miesiące temu
sedzia pomylil widocznie sprawe ,ciekawe jakby mu corke tak zgwalcili i wtedy jaki by wydal wyrok ,ja stawiam ze nawet ni dozywocie jak tyslicie?
bErnbNLL
misza
4 miesiące temu
Ależ wyrok!!! Niezła jazda w tym chorym kraju
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić