Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Biskup powiedział dzieciom, że Mikołaj nie istnieje. Diecezja przeprasza

15
Podziel się:

Święty Mikołaj nie istnieje – ogłosił na spotkaniu z dziećmi biskup diecezji Noto na Sycylii. Duchowny dodał, że specyficzny wizerunek świętego został wykreowany przez Coca-Colę w celach marketingowych. Postępowaniem biskupa oburzeni są rodzice. Głos w sprawie musiała zabrać sama diecezja.

Biskup powiedział dzieciom, że Mikołaj nie istnieje. Diecezja przeprasza
Włoski ksiądz powiedział dzieciom, że Mikołaj nie istnieje (Pixabay)

Wyrażamy ubolewanie z powodu deklaracji biskupa, która wywołała ogromne rozczarowanie wśród najmłodszych dzieci – stwierdził ks. Alessandro Paolino. Przeprosiny pojawiły się po tym, jak oburzeni rodzice zaczęli krytykować Kościół za brutalne odarcie ich dzieci z marzeń.

Biskup nie pozostawił dzieciom złudzeń. "Czerwony kolor został wybrany przez Coca-Colę"

Kontrowersyjne słowa padły na uroczystości, której kulminacją była inscenizacja przyjazdu św. Mikołaja do sycylijskiego miasta Notino.

Czerwony kolor płaszcza został wybrany przez Coca-Colę do celów reklamowych, żeby promować "zdrowe wartości" – stwierdził na spotkaniu z udziałem najmłodszych biskup Antonio Stagliano.

Po tej wypowiedzi, upust swojemu niezadowoleniu dali rodzice dzieci w mediach społecznościowych. Część z nich oskarżyła duchownego o hipokryzję. Podkreśloni, że biskup zaprzeczył istnieniu św. Mikołaja, jednocześnie opowiadając o "synu dziewicy i ducha świętego, który chodził po wodzie". Inni porównali księdza do Grincha, fikcyjnego zielonego stwora, który nienawidził Bożego Narodzenia.

Święty Mikołaj. Postać wzorowana na starożytnym biskupie

Swojej wypowiedzi broni jednak sam duchowny. Antonio Stagliano stwierdził, że nie chciał aby szerzyło się fałszywe wyobrażenie o św. Mikołaju. Dodał, że "dzieci powinny otworzyć się na poczucie wzajemnej pomocy i na solidarność z najbiedniejszymi".

Chodziło o przywrócenie prawdziwego znaczenia chrześcijańskiej tradycji – powiedział.

Współczesne powszechne wyobrażenie św. Mikołaja oparte jest na postaci Mikołaja z Miry. To katolicki i prawosławny święty, który żył na przełomie III i IV wieku. Był biskupem Miry na terenie obecnej Turcji. Wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym.

Obejrzyj także: Ukradła czapkę Świętego Mikołaja. Właściciel początkowo był wściekły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
psychiatra
5 miesięcy temu
Dlaczego ciemnota klamie swoim wlasnym dzieciom?
biblioznawca
5 miesięcy temu
Jedyny wyjatkowy ksiadz ktory powiadzal prawde i od razu na niego jada.
Cywilizacja
6 miesięcy temu
Taka prawda, masz rację. Islam, judaizm, buddyzm itd, chrześcijaństwo są religiami patriarchalnymi i wrogami wolności równości i tolerancji oraz demokracji. Profesor Leszek Kołakowski w tekście o tolerancji nazwał wrogów tolerancji,, po imieniu nietolerancją ". W tekście o tolerancji radził co zrobić żeby ratować Europę przed islamizacją oraz przed cofnięciem Europy do średniowiecza! Chrześcijaństwo wywodzi się z judaizmu a Ilsam wziął się z chrześcijaństwa. Polska nie była krajem chrześcijańskim tylko pogańskim a chrześcijaństwo Polska przyjęła pod przymusem i groźbą wojny. Polska jest kolonią Watykanu odkąd przyjęła chrzest i Watykan manipuluje i doii Polskę i Polaków jak krowy za pomocą kościoła manipuluje narodem i skubie Polskę z kasy a Rydzyk jest tego przykładem!
Filofoz
6 miesięcy temu
Tak naprawdę to nie ma nic. Jest tylko chemia i fizyka, której też może nie być.
Jacuś
6 miesięcy temu
Jak nie ma?Przecież przyniósł mi misia pod poduszkę.
Smutne
6 miesięcy temu
Nie rozumiem. Przeciez powiedzial prawde i tylko PRAWDE. Dlaczego ludzie tak bardzo boja sie prawdy i uwibiaja sie oklamywac i zyc w iluzji?
Tajemniczy
6 miesięcy temu
Pan Bóg jest jeden w nieskończoności. Nie ufajcie nikomu tylko Jemu. Jestem, który jestem i tyle. Zauważ, Pan Jezus czynił cuda, rozmnażał pokarm, natomiast w innej części świata ludzie umierali z głodu. Uzdrawiał, leczył, ale nie wszystkich. Ja ufam i liczę na relację osobistą. Spokojnych świąt.
wtf
6 miesięcy temu
ja zawsze wiedziałem że nie ma świętego mikołaja, ale nie mówiłem tego rodzicom żeby im nie sprawiać przykrości.
Taka prawda
6 miesięcy temu
Żydowski Jezus i jego czarnoskóra mama częstochowska oraz jej niebieski mąż również nie istnieją.To tylko wytwór wyobraźni prymitywnego plemienia wypasaczy kóz oraz szamanów z lawendowo watykańskiej sekty.Wyimaginowane postacie stworzone ku pokrzepieniu serc prymitywów nie dorównujących absolutnie w niczym ówczesnym Rzymianom.Ich bajki i klechdy o tych bóstwach to przekleństwo ludzkości.
Eni
6 miesięcy temu
I to cała prawda . Nie ma Mikołaja dzieci się oszukuje okłamuje a gdy dorastają widzą że ich oklywano.
Mira
6 miesięcy temu
Łatwiej oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani. To prawda. Ludzie teraz bronią kłamstwa i mocno są oburzeni, gdy ktoś burzy ich zakłamany świat. Byłam dzieckiem w latach 60 i wtedy Święty Mikołaj kreowany był jako biskup, a nie jak teraz lalka starca w czerwonym ubranku z lubieżnym uśmieszkiem. Odebrano godność tej postaci.
Anonim
6 miesięcy temu
No widzicie ludzie jak księża kłamią wmawiając dzieciom że Święty Mikołaj nie istnieje ale Dzień Wszystkich Święty obchodzony 1 listopada to istnieje więc ilu już Mikołajów stało się świętymi ? No nieda się zliczyć ale wspomne o tym sławnym Mikołaju Koperniku który jest święty od kilku wieków. No i to jest dowód że Święty Mikołaj istnieje tylko trzeba go poszukać gdzie leży.
Judasz
6 miesięcy temu
Nie dość że gwałcą to jeszcze zabraniają mikołaja
o.Andrzej
6 miesięcy temu
Mikołaj jest tak samo prawdziwy jak Bóg
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić