Niepłodność? Bytomski radny radzi. "Wystarczy przemodlenie się"

466

Robert Rabus z Bytomskiej Inicjatywy Społecznej ma interesującą radę dla par zmagających się niepłodnością. In vitro? Ależ skąd. Bytomski radny uważa, że w zajściu w ciążę pomoże... "przemodlenie się".

Niepłodność? Bytomski radny radzi. "Wystarczy przemodlenie się"
Bytomski radny zabrał głos ws. in vitro (esesja.tv)

W poniedziałek, 27 listopada bytomscy radni przyjęli uchwałę w sprawie przyjęcia programu dofinansowania leczenia niepłodności metodą in vitro. W nadchodzącym roku do programu zakwalifikowanych zostanie co najmniej 35 par z Bytomia, które cierpią na niepłodność oraz spełniają wymogi formalne i medyczne.

Za przyjęciem programu głosowało 15 radnych, głos przeciwko oddało 8 osób, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Zanim jednak doszło do głosowania, bytomscy radni mieli szansę wypowiedzieć się na temat programu. Podczas sesji wywiązała się gorąca dyskusja.

Bytomski radny o in vitro. "Wystarczyło przemodlenie sytuacji"

Największą uwagę mediów i internautów przyciągnęła wypowiedź Roberta Rabusa z Bytomskiej Inicjatywy Społecznej. Radny przekonywał, że in vitro nie jest jedynym skutecznym rozwiązaniem, po które mogą sięgnąć osoby zmagające się z niepłodnością, a w dodatku - jego zdaniem - jest to opcja wątpliwa "moralnie i etycznie".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Agnieszka Ziółkowska o in vitro. "Niepłodność to choroba"
Są autorytety, które mówią, że nie jest to metoda leczenie niepłodności, tylko jej omijania. Nie ma jednoznacznych, super badań pokazujących, że in vitro jest najlepszą metodą - mówił Rabus.

Co w takim razie powinny uczynić pary bezowocnie starające się o dziecko? W opinii radnego wyjściem z tej bolesnej sytuacji jest... "przemodlenie sytuacji". Rabus posilił się nawet przykładem z własnego otoczenia.

Ja naprawdę współczuję takim rodzinom. Sam miałem w rodzinie przypadek, że nie mogli zajść w ciążę. I od razu in vitro, in vitro. A wystarczyło przemodlenie sytuacji, znalezienie odpowiedniego lekarza i dzisiaj mają dwójkę cudownych dzieci – spuentował bytomianin.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić