Blisko tragedii na polu. 11-latek włożył rękę do uruchomionej maszyny rolniczej

5

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek (19 marca) w Wielkopolsce. 11-letni chłopiec podczas czyszczenia przez członka rodziny uruchomionego siewnika niespodziewanie włożył rękę w mechanizm, w wyniku czego maszyna wciągnęła ją. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas pracy z urządzeniami rolniczymi.

Blisko tragedii na polu. 11-latek włożył rękę do uruchomionej maszyny rolniczej
Blisko tragedii na polu. 11-latek włożył rękę do uruchomionej maszyny rolniczej (Pixabay)

Do niebezpiecznego, nieszczęśliwego wypadku doszło we wtorek 19 marca br., po południu na terenie jednej z posesji w gminie Kiszkowo (woj. wielkopolskie)

11-letni chłopiec podczas czyszczenia przez członka rodziny uruchomionego siewnika niespodziewanie włożył rękę w mechanizm, w wyniku czego maszyna wciągnęła ją. Dziecko przebywało na miejscu zdarzenia z rodzicami.

Po uwolnieniu ręki przez członka rodziny, a następnie zaopatrzeniu przez przybyłe pogotowie ratunkowe chłopiec został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Poznaniu. Dziecko wciąż pozostaje objęte opieką medyczną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 18.03, godzina 11:50
Na miejscu wypadku pojawili się również policjanci. Przeprowadzili oględziny i rozpytali świadków zdarzenia - podkreślają mundurowi z Gniezna w mediach społecznościowych.

Policja przebadała alkomatem rodziców

Policjanci będą obecnie prowadzić czynności w kierunku ustalenia, czy doszło do narażenia dziecka na utratę zdrowia.

Rodziców przebadano na obecność alkoholu w organizmie. Byli trzeźwi. Gnieźnieńscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas pracy z urządzeniami rolniczymi.

Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Pamiętajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione. Nigdy nie zostawiajmy małych dzieci bez opieki - tłumaczą mundurowi.

Policjanci przypominają, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci podczas pracy na roli ponoszą dorośli.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić