Bohaterska postawa 60-latka. 23-latek nie miał z nim szans!

5

60-letni pan Jerzy Sydonowicz ze Świebodzina był świadkiem kradzieży. Gdy tylko zobaczył, jak 23-latek wyrwał z rąk starszej kobiety torebkę, natychmiast ruszył w jego kierunku. Co ważne, starszy mężczyzna stanął na wysokości zadania!

Bohaterska postawa 60-latka. 23-latek nie miał z nim szans!
Pan Jerzy Sydonowicz (Lubuska Policja)

Bohaterski wyczyn pana Jerzego, który na co dzień jest ochroniarzem, nagłaśnia Lubuska Policja. Okazuje się, że 60-latek dostrzegł kradzież z balkonu.

Seniorka trzymała w dłoniach czarną torebkę. Po chwili, gdy kobieta zniknęła mu z pola widzenia, zauważył wybiegającego zza rogu młodego mężczyznę, który trzymając identyczną czarną torebkę, schował się w zaroślach. Pan Jerzy podejrzewał, że seniorka została okradziona. To potwierdziło się, gdy po chwili zauważył zdezorientowaną kobietę szukającą złodzieja - relacjonują mundurowi.

Pan Jerzy postanowił jej pomóc. Poprosił żonę o wezwanie policji, a sam poszedł sprawdzić, czy mężczyzna nadal przebywa w krzakach.

60-latek ujął młodego złodzieja

Przestępca nie zdążył uciec. Pan Jerzy go ujął i przekazał w ręce policji. Okazało się, że to 23-letni mieszkaniec Żagania.

Mężczyzna został zatrzymany. Jego czyn został zakwalifikowany jako kradzież zuchwała, za co grozi nawet kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Za reakcję, odwagę oraz ujęcie podejrzanego o kradzież panu Jerzemu Sydonowiczowi należą się ogromne podziękowania i szacunek - dodają policjanci.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić