Olejnik zdębiała na wizji. Tego po swym gościu się nie spodziewała

1200

Monika Olejnik w "Kropce nad i" na antenie TVN24 już dawno nie wyglądała na tak zdziwioną. Wszystko przez gościa jej programu - profesora Krzysztofa Simona, eksperta ds. chorób zakaźnych, który odniósł się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, gdzie przebywają tysiące imigrantów. Jej mina mówiła, że takiej wypowiedzi się nie spodziewała.

Olejnik zdębiała na wizji. Tego po swym gościu się nie spodziewała
Prof. Simon o imigrantach. "To przestępstwo" (Twitter)

Prof. Krzysztof Simon jest ordynatorem oddziału we wrocławskim szpitalu zakaźnym. W czasie pandemii zajmuje się chorymi na COVID-19. We wtorek lekarz był gościem programu "Kropka nad i" w TVN24. W jego trakcie Monika Olejnik zadawała jednak pytania nie tylko na temat pandemii koronawirusa.

Prof. Simon: jestem nastawiony propaństwowo

W kontekście rosnącej dziennej liczby przypadków COVID-19, dziennikarka odniosła się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Olejnik zapytała profesora, dlaczego rząd "nie decyduje się na obostrzenia, mimo rosnącej liczby zakażeń koronawirusem, a zdecydował o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na obszarze przygranicznym".

Lekarz odparł, że w tej kwestii jest nastawiony "propaństwowo".

Myślę, że nie można wojować ze wszystkimi, bo w tej chwili nie mamy tylko konfliktu z Bałtykiem. Ci ludzie, którzy przekraczają, wcale nie chcą być w Polsce — okazuje się - powiedział prof. Simon.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

"To jest przestępstwo"

Na uwagę Moniki Olejnik, że są ludzie, którzy topią się w bagnach i mają hipotermię, lekarz odpowiedział, że mogą legalnie przekroczyć granicę w wyznaczonych do tego miejscach. "Jest przejście graniczne, ja przekraczałem w Terespolu i Włodawie wielokrotnie, i nie widzę w tym nic złego" – tłumaczył gość TVN24.

Dziennikarka powiedziała, że sytuacja na granicy "jest inna". Reakcja profesora była jednoznaczna — przekraczanie granic "przez bagna" nazwał przestępstwem. "To jest przestępstwo przekraczanie granicy europejskiej poza granicami tego wszystkiego"

— zauważył prof. Simon.

"Fatalne wrażenie"

Ekspert ds. chorób zakaźnych przyznał, że fakt, iż imigranci "topią się, dzieci umierają", wywołuje "fatalne wrażenie, zresztą prowokowane przez stronę białoruską i to wszyscy wiemy" i jest to bardzo trudny problem.

Nie wiem, kto to jest w stanie rozwiązać. Chyba cała Europa musi rozwiązać. To samo się dzieje we Włoszech - zauważył gość Moniki Olejnik.

Nie dało się ukryć, że Monika Olejnik była zdziwiona wypowiedziami swego gościa. Świadczyła o tym jej mina - ciężko jej było ukryć konsternację w programie na żywo, co skrupulatnie odnotowali internauci, na czele z europosłem PiS Dominikiem Tarczyńskim.

Zobacz także: "Ludzie. Na Granicy". Reporterska relacja WP spod strefy stanu wyjątkowego
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić