Robert Czykiel| 

Bon turystyczny. Gdzie go wykorzystać? Lista miejsc

1

Zostały jeszcze dwa tygodnie wakacji, a to dobry moment, aby jeszcze wykorzystać bon turystyczny. Jak go aktywować i gdzie go można wykorzystać?

Bon turystyczny. Gdzie go wykorzystać? Lista miejsc
Sprawdź, gdzie możesz wykorzystać bon turystyczny (Unsplash.com)

Plaże nad polskim morzem są oblegane przez turystów, a nie gorzej jest w innych krajowych ośrodkach turystycznych. Polacy nie przejmują się koronawirusem i korzystają na całego z wakacji. W tym roku wiele rodzin otrzymało dodatkowe środki na urlop.

Bon turystyczny. Gdzie wykorzystać?

Rząd wprowadził bon turystyczny, który ma być wsparciem dla Polaków oraz dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku pandemii. Świadczenie przysługuje rodzinom, w których jest co najmniej jedno dziecko.

Na każde dziecko przysługuje bon o wartości 500 zł. W przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności kwota ta wynosi 1000 zł. Jak aktywować środki finansowe?

Zobacz także: Wakacje 2020. Polacy zostają w domu. Strach czy brak pieniędzy?

Bon turystyczny można wygenerować w Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jeżeli poprawnie wypełnisz wszystkie dane, to otrzymasz 16-cyfrowy kod na telefon lub e-mail. Potem już sam musisz zdecydować, gdzie go wykorzystać.

Tutaj z pomocą przychodzi specjalna strona stworzona przez Polską Organizację Turystyczną i Ministerstwo Rozwoju. Na stronie bonturystyczny.polska.travel znajdziesz wszystkie firmy, które realizują bon turystyczny. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki.

Przypominamy, że bon turystyczny można wykorzystać jedynie na imprezę turystyczną lub usługę hotelarską. Nie musisz jednak wydać środków w tym roku. Bon po aktywacji jest ważny do końca marca 2022 roku.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić