Burza po słowach Morawieckiego o Norwegii. "Dawno tak nie popłynął"

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z młodzieżą powiedział, że "Norwegia pośrednio żeruje na wywołanej przez Putina wojnie". Te słowa wywołały ostrą reakcję polityków i internautów w mediach społecznościowych. "Niech Norwegia pokaże oświadczenie majątkowe" - ironizują.

Burza po słowach Morawieckiego o Norwegii. "Dawno tak nie popłynął"
Warszawa, 21.05.2022. Premier Mateusz Morawiecki (C) uczestniczył w sesji Q&A podczas Ogólnopolskiego Kongresu Dialogu Młodzieżowego w Warszawie (PAP, PAP/Adam Guz/KPRM)

Szef rządu uczestniczył w sobotę w sesji pytań i odpowiedzi podczas Ogólnopolskiego Kongresu Dialogu Młodzieżowego. Mateusz Morawiecki powiedział, że "nadmiarowe zyski Norwegii z ropy i z gazu przekraczają sto miliardów euro", a to, zdaniem polityka, "jest pośrednie żerowanie na wywołanej przez Putina wojnie".

Morawiecki: Norwegia powinna się podzielić

Premier dodał, że Norwegia powinna "błyskawicznie" podzielić się zyskami z ropy i gazu. – Nie mówię, że koniecznie dla Polski. Dla Ukrainy, dla tych, którzy najbardziej ucierpieli na skutek tej wojny. Czyż to nie jest normalne? – dopytywał.

My się wszyscy oburzamy na Rosję, i słusznie. Bandycki napad, bandyci, zbrodniarze i tak dalej, ale szanowni państwo, młodzi ludzie, coś jest nie tak. Piszcie do waszych młodych przyjaciół w Norwegii - zaapelował premier.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Premier dawno tak nie popłynął"

Te słowa wywołały ostrą reakcję polityków, dziennikarzy i internautów. W mediach społecznościowych zauważają, że "premier dawno tak nie popłynął". - Kilka razy sprawdzaliśmy, czy na pewno nam się nie przesłyszało. Ale nie - piszą dziennikarze programu "Szkło Kontaktowe".

Szczególnie ostro zareagowali posłowie i posłanki opozycji. "Drodzy młodzi przyjaciele z Norwegii, może chcielibyście do 'nadmiarowych zysków' jednego 'nadmiarowego premiera?'" – pyta żartobliwie na Twitterze Marek Belka.

Jeśli pisowska władza zamierza negocjować kontrakt gazowy z Norwegią w sposób zaprezentowany wczoraj przez Mateusza Morawieckiego, bezpieczniej byłoby przekazać sprawę ministrowi Sasinowi. Ma sporo kopert na te listy do młodych Norwegów, a przy okazji wybiorą nam prezydenta - dodał.
Bez dwóch zdań "coś jest nie tak". Ale nie jestem przekonany, czy chodzi o Norwegię - zauważa dziennikarz TVN24 Radomir Wit.

Na wpis dziennikarza zareagowała posłanka KO Agnieszka Pomaska. Wyliczyła nieruchomości, które posiada Morawiecki i jego żona i dodała: "A Polaków nie stać na kredyt. Coś jest nie tak" - ironizuje. "Niech Norwegia pokaże oświadczenia majątkowe!" – zażartował Radomir Wit, dziennikarz TVN24.

Zobacz także: Zamęt w Rosji po słowach Morawieckiego. "Polska stała się głównym celem"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić