Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|
aktualizacja

Była radna PiS skazana. Jest prawomocny wyrok

307
Podziel się:

Joanna C., była radna PiS z Gdańska usłyszała prawomocny wyrok za składanie fałszywych oświadczeń majątkowych. Działaczka przez długi czas nie płaciła czynszu i zataiła w oświadczeniach spore długi.

Była radna PiS skazana. Jest prawomocny wyrok
Była radna PiS skazana (Facebook)

Jak podaje portal trojmiasto.pl, Joanna C. usłyszała prawomocny wyrok. Była radna PiS z Gdańska została skazana na rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby trzech lat. Będzie musiała również zapłacić grzywnę i koszty postępowania.

Joanna C. została skazana na karę jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania tytułem próby na okres lat trzech. Została zobowiązana do informowania sądu o przebiegu okresu próby. Sąd wymierzył nadto oskarżonej karę 100 stawek dziennych grzywny, ustalając wysokość jednej stawki dziennej na kwotę 10 zł. Sąd obciążył też oskarżoną kosztami postępowania w kwocie 350 zł - powiedział w rozmowie z trojmiasto.pl Tomasz Adamski, rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Gdańsku.
Wyrok jest prawomocny. Nikt się od niego nie odwoływał - dodał.

Joanna C. była radną PiS z Gdańska jeszcze do końca kwietnia tego roku. Zrezygnowała z funkcji tuż przed ostatecznym terminem złożenia oświadczeń majątkowych. Prokuratura już wtedy zajmowała się jej poprzednimi oświadczeniami.

Radna PiS zatajała spore długi

Radna zatajała informacje o sporych długach. W 2019 r. media ujawniły, że ma m.in. zaległości czynszowe wobec Spółdzielni Mieszkaniowej "Ujeścisko" w wysokości 15 tys. zł.

Po publikacjach w mediach Joanna C. złożyła korekty w oświadczeniach. W pierwszej przyznała, że ma łącznie 86 tys. zł długów za czynsz i najem u pięciu wierzycieli. W drugiej korekcie ujawniła z kolei, że ma dług w wysokości 175 382 zł wobec spółki Gildia Gdańska.

W oświadczeniu za 2020 r. radna wykazała, że jej rodzinny warsztat samochodowy wykazuje ośmiokrotnie większe przychody niż rok wcześniej. Ujawniła również dług wobec Urzędu Skarbowego za podatek VAT - 15 tys. zł, a zaległości czynszowe za mieszkanie sięgały 16 tys. zł.

Joanna C. z zawodu była katechetką. Twierdziła, że odeszła z Rady Miasta Gdańska z powodu obciążenia pracą w szpitalu covidowym. W ostatnich wyborach parlamentarnych startowała z list PiS do Sejmu.

Zobacz także: Kuriozalne zachowanie radnej PiS ze Starego Sącza. "Hańba"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(307)
emeryt
9 miesięcy temu
Wzorowy lepszy ład daje przykład i pokazuje jak okradać obywateli !
gdańszczanin
9 miesięcy temu
Można? Można. A Skorumpowana Paniusia z PO płakała i skarżyła się, że została sprowokowana do wzięcia łapówy a Pan Sędzia za złodziejstwo uniewinniony. Panie ZIOBRO: Kiedy zostaną oczyszczone Sądy ze Złodziei, którzy nazywają się Sędziami. Kiedy w końcu zapanuje to Prawo i Sprawiedliwość dla wszystkich.
3333
9 miesięcy temu
Nie wiadomo czy te ukrywane długi by legalnie zdobyte czy nie? Dziwna rzecz że długi mogą być karalne. Jeśli radna ukrywała swoje długi, to może pochodziły one z łapówki albo kradzieży?
yhm
9 miesięcy temu
tak naprawdę to nie ma znaczenia czy to PIS czy PO bo to ci sami ludzie, wcześniej byli w PO teraz w PIS a jutro znowu w PO. Polityka to teatr i przekomarzanie się dla publiki. Za kulisami piją razem wódę i się śmieją, że za chwilę stery się zmienią w lewo i znowu wszyscy razem będą płynąć tą łajba, opluwając się na pokaz
yhm
9 miesięcy temu
zasłonili tylko oczy. Gdyby chodziło o polityka PO to pewnie artykuł by się nie pojawił, a jeśli już to zasłoniliby wszystko, pokazaliby tylko buty, ale tak żeby nie było widać firmy tych butów
joker
9 miesięcy temu
Prosze , katechetka wzorzec cnot wszelkich ! A co ona trobila w szpitalu covidowym ? Wznosila swoje obludne modly za umierajacych ?
nazgul
9 miesięcy temu
Lemparciątko 50 tysi do zapłacenia. A tu ani mru mru
babcia
9 miesięcy temu
A bankier Czarnecki dalej bezkarny.
Polka
9 miesięcy temu
No nie z Pisu kryształowì uczciwi i nie płacą. Musieliby dostać 1600 na miesiąc to starczyłby na całe opłaty i na przeżycie.
Rychu
9 miesięcy temu
Szacun dla tej Pani
Kasa Nowa
9 miesięcy temu
Piękna jest
Aga
9 miesięcy temu
Ale jej dowalili. 1000zł kary, to jakaś kpina.
ministrant
9 miesięcy temu
jak czytam takie artykuły, to zawsze ciśnie się pytanie - czy znajdzie się jakiś uczciwy z PIS. Do tej pory o takim nie czytałem. A teraz nawet katechetka
a co ?
9 miesięcy temu
gdyby była z po byłaby niewinna.. jak wszystkie nowaki z tej partii...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić