Chciał komuny w Polsce, wzywał do rewolucji. Zatrzymało go ABW

34

ABW zatrzymało podejrzanego o szerzenie treści propagujących komunizm. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zatrzymany jest synem posłanki Lewicy.

Chciał komuny w Polsce, wzywał do rewolucji. Zatrzymało go ABW
ABW zatrzymało podejrzanego o nawoływanie do rewolucji i wprowadzenia ustroju totalitarnego (gov.pl)

Śledztwo w tej sprawie wszczęto po zawiadomieniu skierowanym do prokuratury przez szefa ABW. Śledczy twierdzą, że podejrzany prowadzi na jednym z portali społecznościowych kanał o charakterze ekstremistycznym. Ma tam nawoływać do totalitarnych praktyk i metod działania.

Michał N. miał nawoływać do zbudowania w Polsce państwa komunistycznego. Zachęcał też do niszczenia pomników Żołnierzy Wyklętych czy Romana Dmowskiego. Nawoływał do ataków na księży i przedsiębiorców.

Swoich zwolenników wzywał też do mordowania żołnierzy Wojska Polskiego pełniących zagraniczne misje. Pochwalał Zbrodnię Katyńską czy atak ZSRR na Polskę w 1939 roku, co nazwał „interwencją humanitarną".

Michał N. podejrzany jest o przestępstwa dot. propagowania ustroju totalitarnego, a także zachęcania do działań niezgodnych z prawem o charakterze ekstremistycznym, jak zniszczenie pomnika Romana Dmowskiego w Warszawie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Jak papież powinien zareagować na to, co się dzieje w Kanadzie?
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić