Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Chiny odpłaciły USA za zamknięcie konsulatu w Houston

24
Podziel się

Kiedy Stany Zjednoczone zarządziły zamknięcie konsulatu w Houston w Teksasie, Pekin próbował odwieść ich od tego zamiaru. Ponieważ Amerykanie nie ustąpili, Chińczycy odpłacili pięknym za nadobne i wyrzucili pracowników konsulatu w Chengdu.

Chiny odpłaciły USA za zamknięcie konsulatu w Houston
Władze Chin nakazały zamknięcie amerykańskiego konsulatu w Chengdu (Getty Images, VCG , Współtwórca)
bCNvZngB

Władze Chin zarządziły zamknięcie konsulatu pod koniec ubiegłego tygodnia. Dotychczas pojawiały się sprzeczne doniesienia medialne w kwestii tego, który obiekt zostanie zamknięty. Ostatecznie wybór padł na amerykański konsulat w Chengdu w prowincji Syczuan.

Chiny zamykają amerykański konsulat w Chengdu

Chińskie władze oficjalnie przejęli konsulat o godzinie 10 (w Polsce – 3:00). Z budynku wcześniej została zdjęta amerykańska flaga, a pracownicy placówki wsiedli do autokarów.

bCNvZngD

Przed konsulatem ustawiono żelazne bariery. Koło ogrodzenia zebrało się wielu mieszkańców Chengdu z dziećmi, którzy obserwowali przejmowanie amerykańskiego konsulatu. Chińczycy robili sobie selfie, a mały chłopiec pozował z flagą Chin.

Zobacz też: Powódź w Chinach. Wschód kraju zmaga się z silnymi ulewami

Przejęcie konsulatu zostało potwierdzone przez Departament Stanu USA. Opublikowano oficjalne oświadczenie, w którym wyrażono ubolewanie z powodu decyzji Chin.

bCNvZngJ
Konsulat od 35 lat stanowił centrum naszych stosunków z obywatelami zachodnich Chin, w tym Tybetu. Jesteśmy rozczarowani decyzją Komunistycznej Partii Chin i będziemy dążyć do dalszego docierania do mieszkańców tego ważnego regionu za pośrednictwem innych obiektów w Chinach – cytuje oświadczenie Departamentu Stanu Fox News.
bCNvZnhe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Obywatel
1 tyg. temu
Dobrze zrobili
Luka
1 tyg. temu
Amerykanie chcą kolejnej wojny, żeby osłabić gospodarkę chińska bo ich upada. Czysta głupota, nie zdziwił bym się gdyby to Amerykanie wypuścili wirusa w Chinach właśnie z tego powodu
hehehehehehe
1 tyg. temu
Przejęcie konsulatu zostało potwierdzone przez Departament Stanu USA. Bo Chińskie sa nie prawdziwe ??????????????????? Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie.
bCNvZnhf
AAA
1 tyg. temu
czekamy na ruch USA - na początku lecą pionki , gorzej będzie jak królowa upadnie
robocop56
1 tyg. temu
Brawo Chiny :)
Najnowsze komentarze (24)
chrisssceapc
1 tyg. temu
I znowu obstrukcja na O2.pl Usunięto zaraz po moim wysłaniu, usunięto mój zmodyfikowany tekst "katastroficzny". To juz jest "cios" poniżej pasa. Na szczęście niezawodna jest jak dotąd interia.pl , na którą mogę liczyć "jak na Zawiszę". Dziwne jest to, że O2.pl już conajmniej raz opublikowało mój "katastroficzny tekst" ? Ale może mi się tylko zdaje?
Orb
1 tyg. temu
Złapali chińczyków jak kradli to ich wywalili, prosta sprawa.
Realista
1 tyg. temu
Brawo Chiny!
Obserwator
1 tyg. temu
To było do przewidzenia.
ksmamona
1 tyg. temu
Jeżeli nie wiecie lub nie pamiętacie jak działa sowiecka propaganda proszę wejść na sputnik i coś zanegować!. Wyjdzie szydło z wora i to dobitnie.................. .
Netoperek
1 tyg. temu
Z którego roku ten filmik? Bez maseczek?
Pawel
1 tyg. temu
Ciekawe kiedy urdelmame pogonia poliniaki nawer ambasada zssr byla bardziej dyskretna kiedy dyktowala co i jak polin bananiqa republika
masakra
1 tyg. temu
"Chińskie władze oficjalnie przejęli konsulat o godzinie 10".... dosłownie w każdym artykule taki kwiatki. poziom dna został już dawno przebity a jedyne co robią to usuwają komentarze.
bCNvZngX
ISLA
1 tyg. temu
A NA CO TRUMP LICZYŁ!!?? ŻE CHIŃCZYKI POZWOLĄ NA TRAKTOWANIE ICH W TEN SPOSÓB ,NIECH GO WYBIORĄ NA NASTĘPNE PIĘĆ LAT TO DOPROWADZI NAJWIĘKSZĄ GOSPODARKĘ ŚWIATA DO RUINY!!? HORROR!!
DODO
1 tyg. temu
Skoro nie potrafią kraść własności intelektualnej jak Chińczycy czy Rosjanie, to chociaż zamkną czasem jakiś konsulat.
zimny
1 tyg. temu
Kto skorzystał na pandemii?
jamci
1 tyg. temu
naprawdę kogoś to zaskoczyło ?
Chinczyk
1 tyg. temu
Brawo USA
n00ne
1 tyg. temu
Zwykłe retorsje. Nic więcej.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić