o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

2021 będzie najgorszym rokiem w historii? Przerażająca wizja

159
Podziel się

Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) ostrzega przed "najgorszym kryzysem humanitarnym w dziejach ludzkości". Jeden z jej przedstawicieli ocenił, że nadchodzący rok może być katastrofalny dla wielu krajów rozwijających się. Wszystko przez pandemię koronawirusa.

2021 będzie najgorszym rokiem w historii? Przerażająca wizja
Szef agencji żywnościowej ONZ David Beasley ostrzega, że w 2021 grozi nam światowa klęska głodu (Getty Images)
bDIiGOhx

Przewodniczący Światowego Programu Żywnościowego (WFP) David Beasley zaalarmował w piątek na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, że około 270 milinów ludzi może dotknąć w przyszłym roku klęska głodu. W niektórych krajach, widmo braku żywności ma być "tuż za horyzontem". W związku z tym, szef WFP wezwał do podjęcia zdecydowanych kroków zapobiegawczych.

Na podstawie tego co widzimy obecnie, można wnioskować, że rok 2021 będzie katastrofą – powiedział Beasley.
bDIiGOhz

Straszliwa prognoza. "Najgorszy kryzys humanitarny w dziejach ONZ"

David Beasley zauważył, że w tym roku na walkę z pandemią z budżetu ONZ wydano 19 bilionów dolarów (około 70 bilionów złotych). Oznacza to, że pieniądze te nie będą dostępne w 2021. Zdaniem szefa WFP, pomimo cięć wydatków, wiele krajów wciąż może znaleźć się w kryzysie.

W 2021 czeka nas najgorszy kryzys humanitarny w historii ONZ. W związku z tym musimy przyspieszyć – ocenił Beasley.

Przewodniczący WFP stwierdził, że wbrew pozorom, powstrzymanie COVID-19 dla wielu krajów może okazać się większym wyzwaniem ekonomicznym niż sama pandemia koronawirusa. Beasley zwrócił także uwagę na konflikty zbrojne trwające w Syrii, Jemenie i Sudanie Południowym. Nazwał przy tym kryzys zdrowotny, głód oraz wojny "górami lodowymi znajdującymi się przed Titaniciem".

bDIiGOhF
Jeśli podejmiemy odpowiednie działania strategiczne i przeznaczymy fundusze na te konkretne problemy, to wierzę, że przetrwamy rok 2021, pracując nad szczepionkami i odbudowując gospodarki – stwierdził szef WFP.

Głód może przybrać "apokaliptyczne proporcje". Szef WFP zapowiada zdecydowane działania

W sierpniu David Beasley ocenił, że do końca roku liczba osób zagrożonych niedożywieniem może wzrosnąć aż o 80 procent. Szef WFP stwierdził przy tym, że klęska głodu może przybrać "apokaliptyczne proporcje". Według danych ONZ, głód może grozić milionom ludzi.

UNICEF oszacował w maju, że w 118 krajach o niskim i średnim PKB 1,2 miliona dzieci poniżej piątego roku życia może umrzeć w ciągu następnych sześciu miesięcy. Powodem ma być gwałtowny spadek dostępności usług medycznych wywołany przez obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Przyczyniać do tego mają się liczne zamknięcia placówek medycznych, wprowadzanie przez rządy poszczególnych państw godzin policyjnych oraz zakłócenia w transporcie publicznym.

bDIiGOhG

Obejrzyj także: Koronawirus i głód. Dramatyczna sytuacja w Brazylii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIiGOhH
bDIiGOia
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(159)
wm spike
3 miesiące temu
Problemem nie jest wirus, ale działania chorych globalistów, rozmaitych 'dobrodziejów' ludzkości i filantropów.
bravo
3 miesiące temu
Przecież to o to chodziło. Majstersztyk
jasne
3 miesiące temu
sami wywołują lockdown a potem nadchodzi głód, co za jasnowidz
bDIiGOib
...!
3 miesiące temu
Jaka jest obecnie ranga, znaczenie i skuteczność oddziaływania takich ONZ-etów i innych "bzdetów" ? To twór baz znaczenia, z którym nikt się nie liczy, który w ważnych sprawach zawodzi ...
II sort
3 miesiące temu
Tak wiemy to kolejny trudny rok, PIS nadal u władzy
Najnowsze komentarze (159)
marysia
3 miesiące temu
Piszą o Polsce hm.?
Rambo
3 miesiące temu
Jak to jest z tymi bilionami, coś mi się wydaje, że to miliardy.
wimna
3 miesiące temu
Wiemy David, wiemy, czesc tez wie ze sami zescie to swiadomie i z premedytacja spowodowali. Tak tak, to tez wiemy, a czy nie mozemy nic z tym zrobic, no to zalezy czy przegniecie totalnie czy nie, jak przegniecie (oby) to sie problem rozwiaze. Choc mimo wszystko nie bedziemy z tego rozwiazywania zadowoleni :((
Greg
3 miesiące temu
Wkrótce nadejdą czasy, że szczaw i mirabelki to będzie rarytas. Zobaczycie!
don.
3 miesiące temu
Nawet ONZ to wie- po PO-PISie przyjdą kanibale polityczni i ekonomiczni.
elmo
3 miesiące temu
Taki sam, jak kiedyś zrobiliście w Libii.
Patriota
3 miesiące temu
Może już dość wsparcia dla krajów o niskim PKB gdzie od dekad sposobem na życie jest nieróbstwo i płodzenie dzieci.Dość mrożenia gospodarki w imię ochrony życia i zdrowia przed pseudo pandemią.Dość wydawania pieniędzy podatnika na sprzęt medyczny którego nie można wykorzystać.Dość rozdawania pieniędzy.Dość polityki zastraszania bo to nie naród powinien bać się rządu,ale rząd powinien obawiać się narodu.Wszystko co piszą i pokazują w mediach to bzdury podparte szczepami plotek z palca wyssanych.Setki ton pożywienia ląduje na śmietnikach tygodniowo więc o co w tym wszystkim chodzi??????
rene
3 miesiące temu
W co oni umoczyli te 19 bilionów mieli dac na szczepionki
bDIiGOhT
one
3 miesiące temu
ale tyle instytucj pomaga afryce o co chodzi,tam ida miliony to zywnosci i innej pomocy moze trzeba ich uswiadomic ze urodzenie dziecka to tez obowiazek,jakies szkolenia i srodki antykoncepcyjne,to bardziej im potrzebne
Drr
3 miesiące temu
To wszystko jest sterowane odgórnie
assasa
3 miesiące temu
nie ro tylko lata-virus, atomowy wyścig, kombinacje z DNA etc-szkoda tylko przyrody
Wacek
3 miesiące temu
Ktoś pisze bzdury. Skąd taka absurdalna kwota- 90 bilionów dolarów. Budżet organizacyjny ONZ na lata 2018-19 wynosił tylko 5,6 miliarda dolarów.Bilion to 3 zera wiecej.
spiro
3 miesiące temu
Nie trzeba filozofów z ONZ by dojść do tych samych wniosków .NIEKONTROLOWANY PRZYROST NATURALNY /poza Europą / to główna przyczyna przyszłej zagłady o ile tego nie zmienimy . Ziemia nas nie wyżywi / Poza tym uzależnienie nas od chemii /bo koncerny muszą zarabiać/ zamiast ziół , bo nie mają szkodliwych skutków ubocznych .. zatruta chemicznie żywność , powietrze woda i drukowanie kasy bez żadnego pokrycia w niczym to może być niedługo koniec ludzkością . Tym bardziej że najbogatsi bez względu na sytuację i konsekwencje będą dalej się bogacić . Czas na drastyczne rozwiązania ,
szelma
3 miesiące temu
dla nas najgorszy rok , to rok dojścia pis-u do władzy
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić